365/365 ehk head aega, 2023!

 Aitäh kõigile neile kuuesaja viiekümnele inimesele, kes on detembri jooksul mu blogis piilumas käinud, kuigi mu viimane postitus jäi rohkem kui kolme kuu tagusesse aega. Armas on teada, et keegi ikka ootab. Eriti tänases maailmas, kus lugemine on ilmselgelt alla jäänud või jäämas igasugustele piltidele ja video-sisule. Peab ausalt tunnistama, et kui mõned aastad tagasi lugesin igapäevaselt isegi vist rohkem kui kümmet blogi, siis tänaseks.. need blogid vist isegi ei toimi enam. Naljakas meenutada, et kui 2019a sain Eesti Blogiauhindade jagamisel oma kategoorias eluliste blogide I koha, siis oli see blogimaailm hoopis teistsugune - suur ja mitmekesine. 
Aga sellest ma tegelikult ju siia kirjutama ei tulnud. Tahaks kohe siit edasi minna hoopis aastat kokkuvõtva jutuga.. suure kiidulauluga ja rõõmsate hõisetega, kui-ii-ii äge ja tore ja rõõmus aasta on olnud, aga sarnaselt eelmisele aastale mulle tundub, et need teise helistiku noodid jäävad kõlama. Mitte, et ma sodiaagimärkidesse liiga palju usuksin ja neid täiesti tõena võtaksin, kuid paar päeva tagasi avasin Apollo raamatupoes ühe uue aasta horoskoobiraamatu Kaksikutele, kust üsna sarnaselt eelmistele aastatele jäid pigem silma mitte-edukad, haigusi ja kurnatust täis ennustused. Oh, well.. Ma ei tea, kellele need Kaksikud hambusse on jäänud, aga viimased mitu aastat on juba sarnaselt negatiivsed ennustused olnud. 
Kui hakkasin praegu blogist otsima, et lugeda ära eelmise aasta kokkuvõttev postitus, siis avastasin, et seda polegi. Arvasin, et olen ikka iga aasta neid kirjutanud, et oleks ühel hetkel hea endal meenutada. Upsi! Õnneks sel aastal on see postitus vähemalt tulemas ja juba olemaski, kui sina neid ridu praegu loed.

Tean, et sel aastal on toimunud minu elus mitu väga suurt märgilist sündmust, kuid sel aastal on olnud ka võtmesõnaks "mina". Kuna auto ja maja ostmise, ülikooli mineku ja Hispaania reisi juttu on siis blogis juba pikalt ja laialt olnud ning muu osa hoiaksin meeleldi rohkem endale, siis lahendame selle tagasivaatava postituse rohkem piltide näol. Pildid ja pildistamine on miskit mulle väga südamelähedast, nagu kirjutaminegi muidugi, kuid usun, et manab hea pildi ette küll.  

Enne aga, kui saate pilte uudistama hakata ja ehk natukene nende kohta lugeda ka, kirjutaksin ikkagi mõned mõtted siia veel. Nimelt leidsin paar päeva tagasi ühed küsimused, mis aitaksid seda aastat analüüsida ja kuna sellised asjad mulle meeldivad, siis alustame! 

1. Mida tahaksid jätta 2023. aastasse ja miks? 

-  Alustan sellele küsimusele vastamisega natuke kaugemalt. Tunnen, et selle aastaga on ideaalselt paika saanud minu inimeste ring. Inimeste, kes on tingimusteta minu seljataga, kellest ma meeletult hoolin ega kahtle sekundikski. Inimesed, kes on alati olemas, kellele ma ei pea pidevalt ennast ja oma väärtust tõestama või paluma tähelepanu ja suhtlust. Kes annavad ka vastu, mitte ei võta-võta-võta. Inimesed, keda armastan palavalt ja kelle nimel olen iga kell kõigeks valmis. Sel aastal olen isegi selliste inimeste sekka juurde saanud kaks imelist tegelast, hehe, kelle üle olen samuti ääretult tänulik! 
Küsimuse juurde tagasi tulles aga pean tõdema, et see aasta on mulle selgeks teinud selle, et inimesed, kes ei taha mu ellu kuuluda, ei ole tegelikult seda ka väärt. Tunnen nüüd enam kui varem, et ma ei ole enam valmis kedagi nuruma või paluma, pingutama midagi vastu saamata. Kui teine inimene on teinud otsuse mind oma elust eemaldada või anda sellist energiat, siis so be it! Tangot tantsitakse ju kahekesi ja just selle mõttega vaatan ma heldimusega oma inimesi, olen nende eest kuradima tänulik ning ütlen head aega kõigile, kes nüüd toredasti siia aastasse maha jäävad! Sellise otsuse tegemine on üliraske, aga tean kogemustest, et lõpuks on see vaid hea ja lihtsalt väga-väga vajalik. 

2. 3 asja, mida õppisid sel aastal enda kohta?

- Õppisin väärtustama teatud omadusi endas, mida varem pidasin oma nõrkuseks. Õppisin, et emotsionaalsus ja hoolimine, tähelepanelikkus ning oma südame teatud asjadesse panemine on minu tugevus, mida ma ei vahetaks enam millegi vastu. Nagu ühes videos oli, mida paar päeva tagasi nägin, siis ma olengi tundlik. Kui ma olen kurb, siis ma võin olla ikka kuradima kurb. Kui ma olen õnnelik, siis tunneksin seda tunnet nagu iga kord esimest korda ja naudin igat sekundit sellest. Kahju isegi mõelda, et arvasin alles mõni aeg tagasi, et see kõik on minu juures pigem negatiivne.
Õppisin, et erinevates seltskondades on okei käituda erinevalt. Kui olen õpetajana klassi ees, olen ma enesekindluse ja teotahte maapealne kehastus. Kui ma olen õpilasena ülikooli loengus, vaatan ma maha ja lõikan ära igasuguse võimaluse, et õppejõud mind kõnetaks. On seltskondi, kus ma võin olla terve aja sõnagi lausumata. Lihtsalt olla, kuulata, panna tähele ja öelda vaid paar sõna sekka, kui minult küsitakse. Samas oma inimestega koos olles võin ma olla vali, jutustada ja rääkida maailmaasjadest, naerda pisarateni ja olla täielikult enesekindel - teate ju küll seda Marist, minu inimesed?! :D Olen endale teinud varasemalt etteheiteid, et ma selline olen ja kuidas ma siis ei suuda päris Marist igas seltskonnas näidata. Tõsi on aga see, et see olengi päris mina, ja nüüd ma lepin sellega! 
Õppisin veel, et tegelikult olen ma ikka päris võimas naine ning kui ma midagi väga-väga tahan, siis suudan ma ka selle saavutada. Olen tugevam, kui ma kohati olen julgenud arvata. Tean, et kõik need mainitud asjad on sellised, millesse mõnel kehvemal päeval on raske uskuda, kuid sisimas ma tean, et nii on.. 

Leidsin mingid suvalised hetked, mida olen jäädvustanud viimastel kuudel, kui tuju on keskmisest ikka parem olnud. 2024 aastal luban, et vaatan vahepeal teisele poole ka... :D:D:D

3. 2023. aasta suurim õppetund?

- It takes two to tango! / Your biggest commitment must always be to yourself!

4. Milline oli sel aastal sinu suhe iseendaga?

- Oli aegu, pigem aasta esimeses pooles, kus olin iseendaga parim sõber. Samal ajal tunnistan, et viimased kuud pole see kohe kindlasti nii olnud. Ülikool, töö ja muu elu kombona on meeletult raske ja kõige selle keskel valida iseenda tähtsus ja tassi täitmine ei ole miski, mis on tihtipeale valituks osutunud. Küll aga olen meeletult uhke enda üle, et võtsin lõpuks vastu otsuse pöörduda kellegi poole, kelle teadmised ja kogemused suudavad mind kõiges selles aidata ja suunata. 

5. Mille üle oled sel aastal kõige tänulikum?

- Olen tänulik endale, et otsustasin astuda selle suure ja väga hirmutava sammu ning pöörduda psühholoogi juurde. Ma olin seda edasi lükanud juba liiga pikalt, aga see sügis andis tugevalt mõista, et edasi lükkamine ei kuulu enam valikute hulka. Ma ei ole valmis vaimselt läbi põlema või langema kuskile väga sügavasse musta auku. Teadsin, et tahan kõigega tegeleda enne seda. 
Ülikooli minek täiskohaga töö, oma inimeste (eriti Roosi!) ning iseenda jaoks aja leidmise kõrvalt on olnud ebareaalselt raske. Kogu see koormus füüsiliselt iga nädal kohal käia pluss meeletult mahukad kodutööd on olnud miski, mis on korraliku põntsu pannud. Samas tundus see mu muredest kõige "leebem". Kui esimest korda psühholoogi juures toolil istusin, laual filmidest nähtule sarnaselt veeklaas ja taskurätid, valisin just ülikooli esimeseks teemaks kõigest, millest rääkimist alustada. Umbes täpselt teise lause alguses hakkasid pisarad mööda põski alla voolama. Tahaks öelda, et kergelt ja natuke, aga hehe, nali oli minu kulul. Kuigi mul on mu parimad inimesed, kellele olin erinevaid teemasid juba ammu rääkinud, siis see vabastumise tunne seal toolis oli midagi muud. Nii ma siis istusin ja nutsin ja proovisin pausidega rääkides hakkama saada, pühkisin pisaraid ja hingasin sügavalt. Vot selle eest olengi ma sel aastal kõige tänulikum - valisin iseenda heaolu ega lükka seda enam edasi! Mina olen endale prioriteet! 
Siia juurde oleks sobilik tänada ennast ka suvel teraapias käimast, kus tegelesin endale kahe valusa teemaga. Üheks neist oli autoga sõitmise ärevus, eriti ise juhtimine. See segas päris tugevalt mu elu juba väga pikka aega ning kuna kolisin Sakust kaugemale ja sõitmist tuli tunduvalt rohkem juurde, teadsin, et pean midagi ette võtma. Rääkimata sellest, et ise vältisin sõitmist iga hinnaga, olin väga ärev ja mures ka kõrvalistujana. Tänaseks on hüpnoteraapiast juba mitu-mitu kuud möödas ja olen endalegi üllatuseks sellest ärevusest suuresti lahti saanud. Olen sõitnud terve selle lumise, sajuse, pimeda aja nii, et silm ka ei pilgu. Ei sokuta enam kõiki oma sõite kellelegi teisele, vaid lähen enesekindlalt ise rooli!  Selle üle olen ma lihtsalt nii-nii-nii tänulik! Hüpnoos on ise muidugi täiesti eraldi teema ja päris huvitav veel teine. Alguses valdasid mind väga kahetised tunded - mis siis, kui see ei õnnestu? Kas ma siis pean teesklema, et ma olengi hüpnoosis, kuigi tegelikult ei mõju see mulle, aga ei julge keset teraapiat seda tunnistada? Oleks nii minulik.. Ühesõnaga esimesed minutid olidki mul need mõtted, et mismõttes ma lähen nüüd vaikselt trepist alla? Mismõttes väike Maris kuskil turvalises kohas mängib? Järjest enam hakkas mõte hajuma ja tekkis tunne, et appi, kui ma viimasei lauseid tähele ei pannud, mida terapeut ütles, siis kas nüüd saab hüpnoosi üldse teha? Siis tuli aga järsult ärkamise hetk ja tulin tagasi teadvuse juurde, kui nii saab öelda. Mõtlesin veel endamisi, et okei, oli tore viis minutit, aga see ei mõjunud. Mõttetu! Tegelikult tuli välja, et hüpnoos oli kestnud pool tundi, millest ma mitte midagi ei mäletanud. Õnneks sain salvestuse ka, mida paar korda veel kuulasin. Igatahes ülihuvitav kogemus ja kuna  sõiduärevus on paljuski vaibunud, olen ülirahul, et proovisin ja tegelesin. Aitäh endale! 

Nüüd aga lasen sind uudistama oma 144 pildi juurde, mille taga on minu jaoks midagi erilist, väärtus, hea mälestus. 

1 - Oma kodus mööbeldamine, sisustamine jms on alati kuidagi nii eriline! Olgu selleks pilsike pildike või suurem mööbliese. 3 - Uus auto! 4 - Piltide ilmutamine on alati olnud minu jaoks hästi oluline ning kindlasti mitte asi, mis kuulub vaid aegadesse, kus vaid vanavanemate juures pildialbumeid lapata sai. 5 - Üks eriline hommik, kui kaamera haarasin ja Roos õrnas lumesajus rõõmu tundis. 6, 7 - Sõbrapäev! Minu üks lemmikumaid ja piltidelt on näha, et gift-giving on suuresti minu armastuse keel hehe 9 - Käisime klassiga Keerukuju projekti raames Järva-Jaanis minu empsi töökohas. Nii eriline oli oma noortele näidata kohta, kus olen üles kasvanud ning eriti neile oma empsi tutvustada. 


2 - Üks kõige parem, lahkem, sõbralikum ja suurema südamega inimene maailmas sai sel aastal beebi ja tähistasime neid kahte! 3 - Meie armsa Eesti sünnipäev. 5 - Tuulerõugete ja põiepõletikuga lapsega haiglas olla ja näha, kui vapper võib üks pisike tüdruk olla. Süda oli vaatepildist ja murest murtud, aga samas nii uhkust täis oma tütre üle, kes mulle silma sisse vaatas, pisaraid tagasi hoidis ja ise korrutas, et ta on vapper, kui kanüüli paigaldati. 9 - Üks suurimaid armastusi siin elus on kindlasti päikeseloojangud ja meri! Kui oleks minu teha, istuksin kõik sellised värvilised õhtud rannas ja imetleks seda maailma.. lihtsalt istuks ja oleks. 


2 - Minu vend ja minu Roos. 3 - Veel üks suur armastus on laadad hehe ja nüüd, kui Roos aina suuremaks saab, on nii äge selliseid asju temaga koos taasavastada. Eriti siis, kui laadal loomi ka on. 5 - Neli põlvklonda naisi - precious! 7 - Ühel hommikul läksime koos päikesetõusuga sõbrannaga kevadistesse õitesse pildistama. Armas mälestus! 9 - Vanaema juures täpselt aia taga VISSUD! Kino otse koju kätte! 
1, 6 - Kevad on mu absoluutne lemmik maaaaaailmas ja need esimesed kevadised ilmad, kui saab tagiga õue minna. 5 - Minu sünnipäev ja minu armsad õpilased. 7 - Värsked lilled on alati lemmikud olnud, aga see kevadine sirelite lõhn on lihtsalt nii-nii-niiii hea! 9 - Mäletan nii hästi seda hommikut, kui Roos lubas endale esimest korda sellist patsi teha. Muidu oli alati tükk tegemist, et üldse juustega midagi teha tohiks..:D 
1, 7 - Vahet pole, mis aastaaeg on, must läheb alati!:D  2 - Eelmisest kodust jäid maha maailma lemmikumad naabrid ja see kergus murevabalt ja kiiresti kokku saada ja koos kvaliteetaega veeta. 3,4, 5, - Järjekordne kooliaasta oma klassiga mööda saadetud. Alati nii mõnus tunne, aga ennast teades siis nädala-kahe pärast juba ootan järgmist õppeaastat.. :D 6 - Soojade ilmadega maale oma pere juurde põgenemine - lemmik! 8, 9 - Viimase koolipäeva tähistamine kolleegidega ja Vein & Pintsel koostöökoja õpetajatega. 

1 - Kui meie korter oli müüdud ja aeg viimaseks tähistamiseks armsate n a a b r i t e g a. 2 - Enne Hispaaniasse minekut ostsin meie kõigile üllatusmuna. Sealt saadud üllatus pidi igaühe jaoks olema selle reisi sümboliks. Kusjuures seda üllatusmuna asja teen ma päris tihti ehk ignoreerime, et ma varsti 28 saan..:D Paar nädalat tagasi viisin kursakatele ka hihi. 3, 5 - Hispaania! 7 - Värsked põllulilled - põhjus, mille üle suvel tänulik olla. 8. Notar! 9 - Jälle oma kino nautimas ehk kümned ja kümned vissud. 
1 - Juba vist mainisin, et päikeseloojangud on lemmikud, jah? :D 2 - Oma uue kodu tähistamine ehk põrandapiknik sushiga. 3, 6 - Sõpradega  rendimaja ja nädalavahetus Haapsalu metsade vahel. 4 - Beebi Artur ja Roos. 5 - Metsaresto suvepidu on kindlasti iga suve suursündmus! 
1 - Roos 3! 2 - Parim sõbranna ja Taukar ja Kalju-lava. Kusjuures saime terve kontserdi aja vihma.. samamoodi samas kohas juhtus ka paar nädalat hiljem Termikat kuulates. 3. Naabritüdrukutega oma kodu juures metsas mustikal käimine oli kindlasti igaõhtune kohustuslik tegevus hihi. 5, 6 - Oma kodu tähistamine parimate inimestega. 7 - Ostsin selle basseini Roosile juba tükk maad enne oma maja ostmist. Manifesteerimine jne. 8 - Uues kohas elamine viis mind isegi nii mõnelegi jooksutiirule ehk ikka ja jälle proovin jooksmisega sõbraks saada. 9 - Lume lükkamine ja muru niitmine on kaks asja, mida ma võin iga kell hea meelega teha. :D 
 1- Printsessi sünnipäevahommik. 2 - Fotoshoot Monaga. 3, 8 - Augusti lõpp, tööaasta algus. 4 - Lilled ja lillede kinkimine on nii minu thing! Viisin kooliaasta alguse puhul sõbrannale ikka lilli, sest lapsehoolduspuhkus ei tähenda õpetaja jaoks, et 1. september poleks ikka sama oluline. 5 - 1. september oli sel aastal minu jaoks nii keeruline, sest sel aastal läksid täpselt minu kolm kõige lähedasemat õpetajat töölt ära. Mäletan, kuidas peale tähistamist, aktust ja rongkäiku klassis lilli kokku korjasin ja nutsin, sest nii üksik oli olla..  6 - Käisin sõbrannaga treeningpäeval - ülituus ja -raske kogemus samal ajal. 7. Kallite sõprade pulmapäevaks meik enda meikarist sõbranna poolt. 9 - Viimased rannapäevad enne sügist. 
1 - Vanavanemate päev ehk meie armas vanaema ja hunnik lapselapsi + mõtetes Innu ja Sven ka hihi. 2, 9 - Mona ikka imelist tööd tegemas. 3 - Esimene päev ülikoolis. 4 - Roosi esimene kinoskäik. 5 - Bestikaga maaaaaailmatoreda õhtu veetmine meil: kokteilid, jalutuskäik, pildistamine, jutud kuni varajaste hommikutundideni. 7 - Kuna sain üle vist 10+ aasta endale jalgratta, siis sügise algus möödus nii kodukanti avastades. 8 - Klassipildistamine. 
3 - Olen viimaste kuude jooksul enda jaoks avastanud jälle regulaarselt jalutamas käimise. Love it sooo much! 4 - Õpetajate päeval viidi vald Saku valla õpetajad Lauluväljaku klaassaali tähistama - imeline õhtu! 6 - Käisime kahe viienda klassiga balletti vaatamas ja vaheajal nautisid õpetajad ja kaasatulnud vanemad head suutäit hihi. 7 - Minu inimene! 8 - Üks asi, mida armastan sama palju kui värskeid lilli ja päikeseloojanguid, on käsitsi kirjutatud kirjad. Mul on aastatega kogunenud neid omajagu ja kõik armsasti olemas ja pakitud. Vahel seda karpi jälle avades ja vaadates tulevad nii kallid ja ägedad mälestused meelde. Kiri on minu jaoks täpselt see go-to kingitus, mida oma kallitele aeg-ajalt ikka teha. 
3 - Käisime peale loenguid kursaõdedega ühe armsa sünnipäeva tähistamas. Need imelised lilled skoorisin sünnipäevalapsele hommikul enne ülikooli Viru lilleturult - parim koht maailmas lillekimpude leidmiseks. 4 - Häid lambaid mahub ikka üksteise otsa palju. 5, 9 - Polnud juba 6-7 aastat kruiisil käinud, seega kutsusin Marie ja käisime kaks õhtut Termikat kuulamas ja võõral maal jalutamas! 7 - Paar kuud ülikooli tehtud ja juba olid loengut oodates emotsioonid pigem sellised. 8 - Kursaõega enda õppejõu ja teiste kirjandustegelaste vestlusõhtul. 
1, Kruiis. 3 - Lumise ilma jalutuskäigud, kui lemmikrada on lumme mattunud, lume raskuse all puud teele langenud. 4, 7 - Sõbranna viis Alexelasse saksa meeste tantsushowd vaatama - kui tuus oli! Milline vibe saalisolijate seas, milline kirju seltskond.. 5 - Saku õpetajad tegid sel aastal jõulutervituseks ülilaheda muusikavideo ehk meie ühel kõige ilusamal päeval sel talvel keset põldu ikka korraliku täisvarustusega.:D Sellised õpetajate koostegemised on nii-nii armsad! 
 1- Viru lilleturu jõulukimbud. 2 - Õhtune jalutuskäik. 3- Tulin esimesel detsembril ülikoolist vanalinna jalutama ja sattusin kogemata imelisele kontserdile. 6 - Tegevused küünlavalgel, kui elekter otsustas ära minna. Roos aga kohe teadis, et peaksime taskulambi otsima, sest Peppa multikas oli ka nii.. 7 - Käisime oma armsaid Saku naabreid oma uude koju kolimisega aitamas ja sõime liiga palju pitsat. 9 - Precious! 
 1- Kinkide pakkimine. 2, 6 - Kui muul ajal Klaarika ja lastega kokku väga ei saa, siis jõuludel alati! 3 - Maagiline jõuluhommik ja see emotsioon, kui enda laps kogeb kõike seda, mis enda jaoks oli lapsepõlves nii eriline.. 5 - Mama says I'm special.ru 2023. 7 - Neljas aasta Roosiga jõuluturul. 8 - Selle aasta jõulud olid suuresti cancel haiguste tõttu ehk jõulud lihtsalt oma kodus.. 9 - Parimad sõbrannad kogu eluks - see on kindel! 
1 - Käisime jõuluturul ja kogemata nägime Saku tantsijaid ja Birgiti ning Mihkli kontserti ka! Roos elas oma parimat elu, tantsis ja möllas terve aja lava ees oma uue sõbrannaga. Kui äge, et lapsed nii kergesti sõbrunevad. 2, 3  - Roosi esimene jõulupidu. 4, 6 - Käisime klassiga Saku jõululaadal enda tehtud asju müümas ja kogemusi saama. Tingimus oli see, et iga kaupleja annab oma panuse ka heategevuseks ehk annetasimegi üheskoos 150 EUR SA Heategevusfondile Minu unistuste päevl. 5 - Lund on vaja lükata - I'm in! 7 - Viimasel koolipäeval oli mul klassis kahe viienda klassi kingiuputus. 8 - Tegime õpilastega pool aastat kestva karikamängu ning võiduklassile lubatud šokolaadikook! 

144 pilti teile näidatud nagu naksti ja postitus jälle lõpusirgel. Kuna ma usun sellesse, et me suudame endale ise ligi tõmmata häid asju, millest unistame ja mis meile olulised on, siis siia lõppu üks pikkkkk loetelu asjadest, mida ma armastan sel aastal ja kohe kindlasti ka uuel aastal: 

värsked lilled vaasis; lillede kinkimine millegi puhul ja niisamagi; pikad jalutuskäigud looduses; võõrastele inimestele naeratamine; komplimentide tegemine; kõige jäädvustamine pildi ja videona; palju-palju šokolaadi; abivajajate aitamine ja annetamine; seemneteta mandariinid jõuludel; õhtul äratuskella välja lülitamine; hilisöised pikad jutuajamised oma inimestega, mis venivad hommikutundideni; pisikesed üllatused; küünalde põletamine; abi küsimine; lemmikoutfiti kandmine lihtsalt niisama enda jaoks; värskelt pestud ja maskitatud juuksed; süümepiinadeta lõunauinakud; kirjutamine, kirjutamine, kirjutamine; sünnipäevade tähistamine; mesimagusad arbuusid; pikad autosõidud; lauludele kõva (ja vale) häälega kaasa laulmine; uue retsepti katsetamine; pikk kuum dušš; päikesekiired toa seinal; aastaringselt jõulutulede kasutamine; õhtuti kaissu pugev loom; kodused suurpuhastused; jääkülm joogivesi; tähtaegadest kinnipidamine, pisarateni naermine, kuni hingatagi on raske; hea sarja bingewatchimine; teiste üle rõõmustamine; südamest tahtsimine ja iga tantsitud sekundi nautimine; vihmas keerutamine; pikad ja tugevad kallistused; sihitud rattasõidud; täiusliku meigi tegemine; kellegi päriselt kuulamine; väljas söömine; kinos lemmiksnäkkide valimine; täiuslik kõrge hobusesaba või täiuslikud lokid; värsked vaarikad; pikalt oodatud paki saamine; erialane õppimine ja arenemine; pusled ja lauamängud; päikeseloojangud; piknik looduses; ujumine; lõbustuspargid ja tivolid; kiikumine; aeg iseendale; lai ja vaikselt sadav lumi; kellegagi ühise mure jagamine ja samastumine; uued tutvused; värskes õhus kuivanud pesu; hea või edasiviiv tagasiside; "The Notebook"; sõbralikud teenindajad; käsitsi kirjutatud kirjad; tänulikkuse väljendamine; kordaläinud koolitunnid; kiirelt sõnumitele vastamine; täiuslikult õnnestunud õhtusöök; hirmudest vabanemine; kellegi lause lõpetamine; esimesed visked bowlingus; uued algused; unistuste jagamine; videokõned vanematega; millegi ja kellegi nimel pingutamine; hetkes elamine; enda vigadega leppimine; universumi usaldamine; kui keegi kutsub mind hüüdnimega; õigel ajal õiges kohas olemise hetked; silmside; saladuste hoidmine; negatiivse lahtilaskmine; täiuslikult rullikeeratud pannkook vaarikamoosi ja külma piimaga; oma lapse siiras naer; päikesetõusu nautumiseks varem ärkamine; vabaõhukontserdid; ootamatud plaanid ja spontaansus, täiuslikult istuvad teksad; päevad ja hetked, mis panevad telefoni olemasolu täielikult unustama; kui keegi saadab mulle pildi/sõnumi, kui miski talle mind meenutab; turvatunne; ägedate mälestuste meenutamine sõpradega; uute mälestuste loomine... 

Väikesed asjad ei ole kunagi nii väikesed, nagu need algselt tunduda võivad... 

Imeilusat viimast päeva sel aastal
Maris 

Comments

Popular Posts