EMME KIRI ROOSILE 3. SÜNNIPÄEVAKS

 Mu kallis Suhkrutükk

Oled imeline! Oled tark ja kaval. Oled sõbralik, hooliv ja suure südamega. Oled uudishimulik, samas piisavalt ettevaatlik. Oled naljakas, maailmalaheda suuvärgiga ja imeilusa naeratusega! Oled meile issiga kõige kallim varandus ja armastame sind siiani iga päevaga veel ja veel ja veel rohkem. Tea alati, et oled meie suurim unistus ja selle täitumine. Oled meie jaoks alati number üks ja teeme kõik endast oleneva, et sinu maailm oleks ilus, turvaline, meeldejääv, õnnelik! Oleme sul alati olemas! 

Eile hommikul üles ärgates ja teiselt korruselt alla tulles istusid sa diivanile ja suunasid oma pilgu aknast välja. Viivukese hetke pärast küsisid:"Kuule, emme, mis ilma siis tänaseks ka lubab?" Sellel hetkel taipasin, et oled juba nii suureks kasvanud. Su uudishimu maailma vastu ja see, kuidas sa kuuled ja kuulad ja omastad siis infot ja ütlemisi.. Sa ei ole enam pisike beebi, vaid palju iseseisvam, teadlikum. 

Täna hommikul, oma 3. sünnipäeva hommikul, mainisid mulle autosse istudes, et nüüd sul on küll vaja uut turvatooli, sest sa oled ju nii suur tüdruk juba. Ja sa oledki, kallis! Oledki! Räägid hommikuti hoidu sõites, et politsei peab autosid kinni, et kontrollida, et kõigil oleks turvaline sõita. Hoidu sõidame me muideks homme viimast korda, sest oledki ju nii suur tüdruk, et lähed kohe-kohe uude suurde lasteaeda ja saad sealt kindlasti palju uusi sõpru, kellega koos vahvaid sidemeid ja mälestusi luua. 

Nagu eilegi seda tegid, kui nägid oma uue toa aknast, et maja taga aias mängivad tüdrukud ja tulid mulle seda ütlema. "Aga pane riidesse ja mine aia juurde, saate nii sõpradeks ju!" ütlesin sulle. Suure naeratuse ja silmade säraga jooksid jalanõusid jalga panema. Kui varsti vaatama tulin, ulatasite teineteisele läbi aiaaukude vaarikaid ja sõstraid. Olitegi juba sõpradeks saanud. Tean, et oled väga-väga hea sõber, Roos, sest su süda on kullast ja räägime ju alati, et hoiame oma sõpru alati! 

Kaks nädalat enne kolmeseks saamist hakkasid üksinda enda toas magama. Kuna seni meil nii palju ruumi polnud, olid meie kaisukas. Nüüdki hommikuti ärkame nii, et oled meile kaissu pugenud. Me ei pane seda aga issiga üldse pahaks. Oled meie vapper printsess ja kõik uus vajab harjumist. Tea aga, et oled meie kaissu alati oodatud ja meie kallistused, paid ja hool ei saa iial otsa. Armastame sind meeletult! 

Kolme-aastase Roosi silmad löövad särama, kui kuskil on Käpatrulli (nii sa ise ütled!) asju. Su lemmik on Peppa multikas ja sa armastad marjade korjamist, batuuti ja loomakesi. Sääskesid sa küll pelgad, aga kui peaks konna või nälkjat puutuma, siis sa oled selleks kohe valmis. Sa ei armasta soengute tegemist, aga armastad päevas mitu korda oma riietust ja eriti kleite vahetada. Sa tahad väga palju lähedust ja kaisus olla, kui autost poodi jalutada tahad alati üksinda käest kinni hoidmata. Sa oskad lugeda üheks üheksani ja peale seda tuleb alati jälle neli. Paar päeva tagasi joonistasid esimest korda peale kriipsude-kraapsude järsku ringi, millele tegid kaks silma, suu, nina ja kõrvad ning nimetasid seda emmeks. Sulle meeldib vanaemaga naerda, Mammaga vissusid vaadata ja issiga autot pesta. Sa tahad alati aidata pesu kuivama panna, aga ainult enda riideid. Sa tunned alati muret, kui kiisu on lauale hüpanud ja sulle meeldib kogu aeg lugeda oma kogutud raha Peppa rahakotis. Sa oled väga lähedane oma onutütrega ja see sõprus meenutab mulle emme ja tädi Ellu sõprust - nii eriline on omada nii lähedase sugulasega suurt sõprust ja sidet ja mul on meeletult hea meel, et saad seda kogeda! Sa armastad oma uut ja esimest vihmavarju, kõditamist ja šokolaadijäätist. Sa ütled alati, et issi hoiaks kahte kätt roolil, kui ta autoga sõidab, sest muidu võib ju kukkuda. Sa oskad nimetada, et hoiu ees kasvasid võõrasemad ja sulle meeldib oma uute meigiasjadega nii mängida, et huuleläige on isegi kõrvade taga. 

Emme tahab sulle öelda, et kavatsen täna, homme ja igal järgneval päeval igavesti sind kogu südamest armastada ja hoida, toetada ja sulle olemas olla. Märgata, tähele panna ja kuulata. Kaasa elada, kallistada ja toetada su unistusi. Aidata sul näha, kui eriline sa oled ja seda, et oled väärt parimat! Tähistan ja tähtsustan igat su suurt ja pisikest võitu, arengut ja edasiminekut. Aitan sul mõista ja õppida, kui olukorrad ei ole alati nii roosilised. Tahan olla sulle nii hea ema, nagu sinu mamma on olnud minule ja tean, et ka issi mõtleb kõike seda. Oled tema printsess ja minu ka!


Alati sinu

Emme

_________________

9.08.2023 seisuga 

Lemmiktoit: makaron

Lemmikjook: mahl

Lemmikmultikas: Käpatrull

Lemmiktegevus: “MA EI TEA!” karjudes

Parim sõber: Ellen 

Parim kaisukas: LotteComments

Popular Posts