2022: 12 KUUD, 12 KOHTINGUT

Olen kindel, et iga ema ja isa on kogenud seda, kuidas peale (esimese) lapse sündi kõik muutub. Reaalselt kõik. Sealjuures väga palju ka *trummipõrin*...... mehe ja naise vaheline suhe. 

Kui me Roosit ootasime, siis ma ei mäleta, et ma oleksin selle peale liiga palju mõelnud. Ikka mõlkusid peas eelkõige muudatused ja kõik see, mis puudutas uut tutikat beebit. Mina jäin mõneks ajaks ootele. Elmar jäi ootele. Kõige kauem aga jäi ootele see "meie" ja seda täiesti kogemata. Ma ei tea, kas see ongi esmakordsete vanemate puhul tavaline või kuidas, aga üsna pea sai selgeks, et me peame võtma ise selle aja, et teineteisega kahekesi koos olla, mitte ootama, et küll kunagi või millalgi või kuidagi. 

2021. aasta detsembris rääkisime Elmariga ja arutasime, mida me siis saame selle "meie" heaks ära teha. Et "meie" oleks tugevam, ühtsem, saaks paremini läbi. Üsna kiiresti sai mõttest ja soovist midagi parandada uusaastalubadus. 

2022 aasta jooksul käime iga kuu vähemalt ühel kohtingul. Paaritutel kuudel korraldab Elmar date'i ja paariskuudel Maris. Teeme ära ehk 12 kuud, 12 kohtingut. 

JAANUAR 2022

Üks väga meeletu lumetormiga päev. Lund tuli ja keerles ilmselt rohkem, kui terve talve jooksul kokku. Võtsime suuna Tallinnast maale, et Roosi minu vanemate juurde viia ning ise suundusime Rakverre. Mäletan hästi, kuidas ma mõtlesin meie kohtingut ära jätta, sest nii väga pelgasin sellise ilmaga nii pikka Tallinn-Jaani-Rakvere otsa ette võtta. 

Elmar oli meile kogemata vedamise kombel saanud ülihea hinnaga sviidi Rakvere spasse. See tuba oli imeilus! Saime mõnusalt spas sulistada, toas filmi vaadata. Käisime läbi suure tormi natuke eemal suhsit söömas ja kokteili nautimas. Hommikul, mäletan hästi, et ärkasin väga vara ja lugesin pea 2 tundi veel raamatut ja vaatasin aknast lumme uppunud tänavaid, kuniks Elmar lõpuks ärkas. 

Vägagi imeline suur algus meie kohtingutesarjale Elmari poolt. Latt oli juba päris kõrgel, kuigi teadsime, et selliseid suurejoonelisi kohtinguid iga kuu kindlasti olema ei hakka. Aga ülimõnus oli  igatahes. Mäletan siiani, kuidas hommikul bussi parklas välja kaevasime, et üldse kuhugipoole liikuma saaks hakata heheh.. ja tol hetkel pidi ju koroonapassi ka igal pool näitama. Oleme selle nüüdseks juba nii ära unustanud. Meie kõrval näiteks üks pere ei saanudki kohe hotelli, sest neil ei olnud ühel pereliikmel läbipõdemise tõendit ega tehtud vaktsiini vms. 

VEEBRUAR 2022

Selle kuu kohting oli minu korraldada. Mäletan, et tahtsin teha midagi erilist, aga ega see tegelikult nii kerge polegi. Mingi aeg märkasin netis Eesti Laulu finaali pileteid Saku Suurhalli. Minu käsi kutsus kohe ostma, aga kuklas tiksus teadmine, et Elmaril on suur ja ümar null huvi Eesti Laulu ja Eurovisiooni vastu üldse. Alati, kui mina kevadel planeerin Eurovisiooni eelvoore ja finaali vaadata, on temal silmad suured, et kuidas ja m i k s ma üldse viitsin. Proovisin end veenda, et tegelikult on see finaal Suurhallis justkui lihtsalt üks tore kontsert, kus astuvad üles kümme eesti artisti ja bändi. Selle lootuse najal ostsin meile siiski piletid ära. 

Viisime Roosi Peetsidele hoida ja läksime ise alustuseks Al Mare Grilli sööma. Hea lähedal ja suur valik igasuguseid toite. Mäletan, kuidas sõime endal kõhud niiiiiii täis ja lõpuks tellisime veel mõlemad kooki ka, kuigi ilmselgelt poleks pidanud. 

Peale seda seadsime sammud Suurhalli poole ja kogu seda melu ja esitusi päriselt näha oli megalahe! Mõlemad jäime väga rahule ja Elmaril polnud sellest suhtumisest midagi alles, et Eesti Laul justkui talle huvi ei pakuks. Finaalis olid ju ägedad lood, green roomi nägime nii lähedalt, mõnusad istekohad pealekauba. Lisaks kõigele polnud me varem koos ainult kahekesi kuskil kontserdil käinud ja Elmar Saku Suurhallis vist mitte kunagi. 

Tegelikult pidi ka sellel õhtul kogu aeg maski kandma ja siseruumides nii oli ikka meeletult raske. Vahepeal korraks võtsime eest, et saaks hingata, ja siis kohe tagasi. 

MÄRTS 2022

Ilmselt mäletame me kõik, mis juhtus veebruari lõpus Euroopas. Kuna minule mõjus see selles mõttes eriti hullult, et ma olin paanikas ja meeletus hirmus vist vähemalt kaks kuud (ja tegelikult kauemgi) järjest, oli minu kindel korraldus Elmarile, et mingit kohtingut me kodust väljas ei tee. Ma tundsin surmahirmu ja mõtlesin aina, et äkki me oleme kuskil kohtingul ning siis algab sõda järsku ka Eestis. Kuidas me siis ruttu koju ruttame? Kuidas ja kui kiiresti me Roosi kätte saame? Ma KARTSIN ja EI LUBANUD Elmaril midagi korraldada. Seega oli ühe Roosi magamapanemise ajal Elmar ette valmistanud armsa snäkilaua ja vaatasime hoopis koos filmi. Kindlasti üks mõnusamaid ja meielikumaid kohtinguid. Ma armastan oma kodu ja filme ja olen alati see, kes eelistab õhtud kodus veeta. 

Kui keegi otsustab selle postituse lõpuks ka, et tema tahab sama väljakutse oma suhtesse üle võtta, siis täiega julgustan neid koduseid kohtinguid tegema. Just see, et iga kohting ei pea maksma palju raha (või üldse raha!) ja üks mõnus lauamänguõhtu, koos kokkamine või õhtu filmide saatel kaisus võib olla just ideaalne! 

APRILL 2022

Seda kohtingut mäletan ma hästi! Nuputasin jälle, mida vahvat teha või kuhu minna, kui järsku meenus mulle, et mingi aeg tagasi jooksis mul Instagramis reklaamide all läbi kirveviskamine Tallinnas. Mõtlesin kohe, et kui filmides võib seda tihti näha, siis Eestis on see vist üsna ebapopulaarne tegevus. Ma vähemalt polnud kuulnud, et keegi meie tuttav oleks seda tegemas käinud. Kiirelt googeldades leidsingi, et Pärnu maanteel on üks kohake, kus seda täitsa teha saab. Olin kindel, et Elmar oleks sellest SIL-LAS! 

Ma poleks eluski uskunud, et selle kirve viskamine seina nii, et see sinna kinni ka jääks, on nii keeruline.:D Ma ei mäleta, kaua ma viskasin, aga terve aja jooksul sain vist ühe korra kirve seina sisse haha. Praegu tagasi mõeldes tundub, et ka see üks kord võib minu soovunelm olla.:D igatahel megatuus kogemus, mida ilmselt poleks juhtunud, kui poleks seda väljakutset olnud. Samuti olime Elmariga ühel meelel, et see tegevus oleks megalahe näiteks meestel oma seltskonnaga ette võtta. Ehk pisike idee nendele, kellele meeldiks. 

Muidugi kuulus kohtingi juurde ka söömine - sel korral MySuhsis ja minu absoluutne lemmik ehk sealne bokebowl. Armastan seda! 

MAI 2022

Selle kuuga juhtus selline tore asi, et kohting oli planeeritud täiesti kuu lõppu. Kui kuu alguses polnud veel piisavalt soe ja oli mitmeid muid tegevusi, siis kuu keskel oli Elmar kaks nädalat kaitseväeõppustel. Elmar oli planeerinud meile rabamatka, kus me samuti kunagi kahekesi käinud ei olnud. Siis aga sain mina (teist korda elus) pahkluu juurde mingi hammustuse nii, et sama koht paistetas nii üles, et ma ei saanud isegi jala peale astuda. Mitu päeva pidin põhimõtteliselt siruli olema või lonkasin suure valuga toast tuppa. 

Eks elu juhtubki alati siis, kui teed mingeid põnevaid plaane. Olin just seda kohtingut kaua oodanud, sest oli olnud äsja mu sünnipäev, mille Elmar veetis õppustel. 

JUUNI 2022

Miks ma täna tagasi vaadates olen sellele väljakutsele hästi tänulik, on just see, et saime teha nii mitmeid asju, mida lihtsalt niisama vaevalt teinud oleksime. Juunikuu oli minu korraldada ning viisin Elmari bachata proovitrenni. Megatuus! Kuna me oleme mõlemad enamuse elust tantsinud, siis teadsin, et mõlemale meeldiks. Too konkreetne tants on ju veel eriti lähedust pakkuv ja meile midagi uut. Käisime kesklinnas ühe stuudio proovitrennis algajatele. Üsna kiiresti sai selgeks, et see oli natukene liiga väga-väga kerge ja seega natukene igav, aga kogemus ikkagi väga tore. Inimesi oli vanuselises mõttes hästi erinevaid, mis oli eriti tore minu arvates. 

Enne trenni käisime seal lähedal nurgapealses kohvikus, kus ma sain vist parimaid bataadikaid ja krõbekana üldse. Elmar seevastu sai oma pelmeenidega üha ebareaalselt halva toidukogemuse, ups. 

Mäletan, et tol õhtul arvutasime ka, et mis maksaks siis kahele lapsevanemale üks kuu bachata trennis käimist. Konkreetses kohas oli 90€ kuu inimeste kohta. Kokku siis 180 eurot, mis minu jaoks on juba väga suur summa. Arvutasime juurde lapsehoidjale makstava summa ehk iga trenni põhjal trenni aeg pluss siia-sinna liikumise aeg. Kokku tuli vist umbes 400 eurot kuus. Nii kurb, et huvitegevus on tegelikult päris kallis, eriti väikese lapse vanemana, ja ma ei tea.. mina ei raatsiks sellist summat iga kuu välja käia. 

JUULI 2022

Perereis telkima! Jah, perereis, aga samas paarina proovilepanek, koostegemine ja lähedus missugune. 

See oli suht suurte ootustega reis. Meie vaimusilmas oleksime me leidnud mereäärse tuulevaikse koha, kus oma õhtu ja öö veeta. Kuskil, kus lähedal saaks grillida, saaks kiirelt merre sulpsata ja õhtul päikeseloojangu taustal liival istuda, kaisutada ja vaadata Roosit oma liivakastiasjadega asjatamas. Ei! Seda ei juhtunud. 

Esimeses kohas oli nii meeletu tuul, et ma pole kindel, kas talk oleks vaiadegagi kohal püsinud. Teises ja kolmandas ja neljandas kohas olid inimesed juba ees. Järgmistes kohtades ei olnud lubatud telkida või lõket teha/grilli kasutada. Nii me siis sõitsime 2-3h mööda Eesti läänepoolset kallast ringi ega leidnudki midagi. Lõpuks maandusime kuskil RMK alal, kus oli lõkkekoht, pisike katusealune istumiseks ja.. puude taga maantee. Kuna soov telkida oli, siis jäime ikkagi sinna. Mina natuke küll kurva ja mossitavana, ütlen ausalt, sest ootused olid ju suured, kuid siiski jäime. 

Lõpuks oli ikkagi väga lahe kogemus ja järgmisel suvel kindlasti proovime uuesti, kuid siis juba kindla peale minekuga, et päriselt saada mingi tore ja mõnus kohake ka. 

Esimene kahekesi "telkimine" oli meil muideks 1,5 kuud enne Roosi sündi, kui millegi pärast arvasime, et oleks hea mõte nii autos magada. Koht oli IDEAALNE - auto otse mererannas - aga lõpurasedana seda ikkagi ei soovita. :D 


AUGUST 2022

Kaheksas kuu ehk paariskuu ehk minu korraldada. Kuna meile oli selleks ajaks planeeritud juba suvelõpureis kolmekesi, tahtsin selle muuta natukene erilisemaks. 

Broneerisime endale merevaatega ja roduga toa Varbla puhkekeskuses. Meie tuba oli absoluutselt imelises kohas! Nii vee lähedal, täiesti pilvitu ilm ja maailmailus päikeseloojang otse koju kätte. Käisime kolmekesi ringi sõitmas, mere ääres mängimas ja ujumas, väljas söömas, sadamas kokteili ja mänguväljakut nautimas jne. Kohtinguks oli mul planeeritud maalimine ja film. Võtsin kodust kaasa lõuendid, värvid, pintslid ja täislaetud akuga arvuti, kuhu olin valmis pannud uue komöödia, kus mängib Elmari üks lemmikumaid näitlejaid. Plaan oli enne Roosi magama panna ja siis rõdul päikeseloojangu taustal kõike seda teha. Õues oli veel hilja õhtul ligi 25 kraadi sooja. Kõik oli täiuslik! 

Kuniks oli aeg Roosit magama panna ja ta lihtsalt ei jäänud. Mitte kuidagi. Suur protest ja kisa. Ma ei mäleta, kui kaua ma lõpuks üksi proovisin, kuid lõpuks tuli Elmar mulle appi. Viskasime mõlemad voodile pikali ja Roos meie vahel. Järgmine hetk ärkasime 3h hiljem üles. Õues oli kottpime. Ei mingit loojangut, mida armsalt koos maalida.:D Ei mingit tuju, et üldse voodist end välja ajada. Sinna meie armas ja romantiline õhtu jäi... :D


SEPTEMBER 2022 

Otsigu ma mis ma ostin, meenutagu me mis me meenutame, aga ei suuda välja mõelda, kas ja mida me septembris tegime. Mulle tundub, et see oli üks kuudest, kus date jäi nii hiljapeale, et teha jälle kuu viimasel nädalavahetusel, aga siis tuli midagi ette. Mäletan, et september oli hästi kiire aeg ka, sest elus esimest korda olime kohas, kus mõlemad Elmariga käisime täiskohaga tööl, lisaks Roosi lasteaed ja kõik see pereelu. Oli väga lahe, aga kohting, tundub, et jäi ära. 

OKTOOBER 2022

Kino! Mina käisin enne oktoobrit viimati kinos 2019 aasta kevadel. Elmar umbes samal ajal. Seega otsustasin, et võtame aja lihtsalt maha ja läheme filmi vaatama. Valituks osutus komöödia "Vennad", sest paremat valikut lihtsalt ei tundunud olevat.

Mõlemad ootasime kinno minekut juba sellegi tõttu, et neid nachosid juustukastmega süüa ja kummikomme valida.. ja seda me tegimegi! Kohe hunnikus võtsime ja hiljem kahetsesime.:D Igatahes film oli väga äärmuslik. mida näitas üsna filmi alguses koos lahkunud ema ja nooremapoolne teismeline poeg. :D Lõpp-kokkuvõttes oli väga tuus jälle minna ja lihtsalt olla, nautida. 


NOVEMBER 2022

Olude sunnil sattus novembri lõppu täpselt meie planeeritud tegevuste algusesse perepildistamine jõulustuudios. Väga armas algus ja jälle meie Mona juures. 

Sealt edasi viisime Roosi Peetside juurde ning läksime lihtsalt Roccasse. Jalutasime, vaatasime ringi, käisime Mack Bar-B-Ques söömas ja pisikesel vahakujude näitusel, mis sinna mingiks ajaks üles on pandud. Kuigi see viimane oli üsna mõttetu, siis söögikohas oli megalahe. Nimelt sattus meile uus teenindaja, kes meid teenindama tulles kohe ütles, et ta on täna proovipäeval ja annab endast ausõna parima. Ta oli nii äge, vahetu ja ehe noor naine. Kui Elmar küsis kahe lihavaliku vahet, siis ta naeratas ja ütles põhimõtteliselt, et jess, ta praegu ei tea, aga läheb kohe küsib ja siis tuleb ütleb meile. Nii saab ta ka ise teada edaspidiseks. Ühesõnaga niii avatud ja positiivne ja julge! Me oleme Elmariga alati hinnanud väga soojasid teenindajaid ja jätsime talle lõpuks korraliku tipi ka - täiega seda väärt ja minu arvates eeskujuks nii mõnelegi teenindajale, kelle nägu on tagurpidi mossis ja jutt üleolev, ülbe või ükskõikne. 


DETSEMBER 2022

Olin juba aasta alguses väga põnevil, et aasta viimane kuu jääb minule. Kuna Elmaril on detsembris ka sünnipäev, tahtsin need kaks ühildada ja talle midagi meeldejäävat korraldada. Nimelt broneerisin meile toa Hiltoni hotellis Tallinnas. Alustasime aastat uhkelt sviidiga Rakveres, lõpetame aasta uhkelt Hiltonis. 

Minu hinnangul ei olnud toas midagi liiga erilist, mida ma tegelikult ootasin kogu selle hype pärast, mida olen Hiltoniga seoses kuulnud. Ehk olen selle vale pildi endale kuidagi ise loonud, aga ega tegelikult ju midagi viga ka ei olnud. 

Kohe, kui olime enda asjad hotelli viinud ja natukene toas Saku Ukase makroone mekkinud (parimad makroonid!), mille olin Elmarile üllatuseks kaasa ostnud, seadsime sammud kesklinna sööma. Võtsime mõlemad pitsad ja kokteilid ja lihtsalt olime, jutustasime ja nautisime. Hiljem käisime Viru toidupoest läbi ja haarasime kaasa koogiletist meelepärased valikud. Sealne valik on lihtsalt nagu... vau!

Tagasi hotelli jõudes oli tavapärane hotellirutiin ehk Maris vanni! Ma armastan vanni ja kui see mul kodus oleks, käiksin seal vist iga päev. Kuna aga kodus pole, käin alati, kui vähegi saan. Nali oli aga minu kulul, kui vann leiget vett täis ja sain aru, et peaks palju kuumemat panema. Nali tegelikult seisnes selles, et mul polnud aimugi, kuidas vett ära lasta ehk kuidas see kork eest ära tuleb. Kutsusin Elmari, ta ka ei saanud aru. Vaatasime läbi kõik nurgad ja nurgatagused. Proovisime keerata ja tõmmata ja vajutada kõike, mis tundus olevat selline, mida saaks keerata või tõmmata või vajutada.. aga ei miskit! Ja kui nad veel surnud pole, on see vesi seal vannis siiani.. 

Nonii! Uusaastalubadus või -eesmärk korraldada iga kuu üks kohting sai peaaegu tehtud. Pisikeste agadega, aga siiski! Ma olen hästi rahul, et me sellega alustasime, sest tean, et niisama poleks me sattunud kirveviskamisse või bachata proovitrenni. Me poleks nii palju käinud lihtsalt kahekesi koos väljas söömas või kaks korda aastas hotellis. Ma olen kindel, et me jätkame seda uuel aastalgi ja väga-väga loodan, et see inspireeris kedagi teist ka selle väljakutsega liituma! Minu sõbranna näiteks alustas juba sel kuul ning käisid peiksiga mäesuuska sõitmas! Kui tuus! 

Hea meelega loen teie ideid ägedatest kohtingutest või teie mõtteid üleüldiselt! Kohting ei tähenda kohe kindlasti suurt hulka kulutatud raha, vaid pigem koosveedetud aega ja ägedaid mälestusi. Pitsaõhtu mere ääres, päikeseloojangusõit kõvasti ja valesti lemmiklaule kaasa lauldes, koos pusle panemine või mõni äge koolitus. Mõni äge suvine kontsert või telkimine, talvel kelgutamine või lumesõna. 

Mine lähen nüüd panen trikoo selga ja lähen Elmariga koos tünnisauna (mida ta on tundide viisi juba kütnud ja ligi 50 euro eest puid ahju pannud, sest me ei teadnud enne tulekut, et siin puud lisatasu eest on. Oleksime saanud muidu kodust kuhjaga kaasa võtta) ehk justkui väikesele minikohtingule, sest oleme oma talvisel reisil Hiiumaal ning Roosi magab ja sõbrad natuke tõbised, et meiega liituda. 

Ühesõnaga laseme ideed valla ja võtame koos uue aasta eesmärgiks teha 2023 - 12 kuud, 12 kohtingut!?

Comments

Popular Posts