Kiri emmelt Roosile teiseks sünnipäevaks

Armas tütar


 Täna, vaid mõned hetked peale keskööd, sai sinu sünnist mööda kaks aastat. Kaks aastat sellest, kui ma lõpuks sain sind oma käte vahel hoida ja (emmel tuli juba teist lauset kirjutades pisar silma..) hetkest, kui me elu koos alata sai. Ma olen nii tänulik, et sa mul olemas oled, armas Suhkrutükk. 

Täna hommikul tulime issiga sind üles ajama. Mõtlesime teha algust sünnipäevalaulu saatel äratamisega, aga sinu unise näo ja suure nutu põhjal saime aru, et selleks ilmselt ei ole veel õige aeg. Emme tegi sulle hommikul pisikese pannkoogitordi ja kuigi sa seda isegi maitsta ei tahtnud, pole sellest mitte midagi. Panime palju pannkooke ja toormoosi lasteaeda kaasa ka, küll seal sõpradega maiustate ja naudite. 

Tegelikult on sulle kirja kirjutamine päris keeruline, sest mul on tunne, et sa oled väärt tuhandeid kordi ilusamaid sõnu, kui ma iial suudan ritta laduda. Sa oled väärt kogu maailma headust. Kogu maailma naeratusi, kallistusi ja päikesekiiri. Alles eile õhtul, kui sa minu käest kõvasti kinni hoides uinusid, mõtlesin ma ka sellele. Mida kõike ma sinu nimel teeksin. Kõike! Sa oled nii siiras ja naerusuine. Nii uudishimulik ja piisavalt isepäine. Sa saad nii hästi aru, kui midagi lahti seletada (näiteks seda, miks pole mõistlik sokkis poriloimpi hüpata või miks emme ei saa kogu poodi tuubudest tühjaks osta), oled kiire õppija ja nii püüdlik. 

Ma armastan seda, et sa armastad kallistamisi, kaisutamisi ja lähedust. Et sa teretad võõraid, kes meile vastu jalutavad ja lehvitad hommikuti lindudele, kes muruplatsil hommikusööki otsivad. Ma armastan seda, kuidas sa enne lasteaeda alati ühe lille korjad ja kuidas sa armsalt "karikakar" ütled. Kui sa saaksid maailmas vaid neid toite süüa, mida sa ise valida saaksid, toituksid sa ilmselt juustupulkadest, maisist ja punastest sõstardest. Kui sa saaksid elu lõpuni vaid ühte tegevust teha, oleks see ilmselt kiikumine või uue nukuvankriga kihutamine. 

Alati, kui hommikul silmad avad, on su esimesed sõnad "batat tahan!" ehk sinu igahommikust vitamiini. Alati, kui magama läheme, on su õhtu viimased sõnad "emme kaissu!" Alati, kui issi õhtul koju tuleb, ütled sa "issi tuli bussiga, tuut-tuut ka!" või kui keegi kuskil muru niidab, hüüad "muru niida ka, muru ilus" või kui poes müüjat näed, sõnad "tädi tööd ka!" 

Ma ei teadnud varem, et kahene laps võib nii palju jutustada ning ei osanud arvata, et su sõnavara nii suur on. Nii äge on vaadata, kuidas sa proovid laused kokku panna, väljendada oma emotsioone, mõtteid ja soove. Nii äge on näha, kuidas sa mänguväljakul julgelt teiste laste juurde mängima lähed või poes tuttavat nähes tema nime hüüad. 

Toormoos jäi korraks tähelepanuta.. :D

Kui ma praegu kirjutades sulle mõtlen, meenuvad mulle su sinised silmad ja see armas naer, kui ma sind kõdistan. Meenuvad su kurjustamised, kui meie kass on köögi kapile hüpanid ja siis need proovid, kui üritad teda kõvasti ja pikalt kallistada. Mulle meenub, kui tähelepanelikult sa vaatad pisikeste putukate liikumist ning kuidas alati tahad, et emme sulle selle lennuki annaks, millele me taevasse lehvitame. Mulle meenuvad su lõputud maasikapeenras istumised ja koos raamatute vaatamised. Meenub see, kuidas sa alati teiste jalanõusid jalga tahad panna ning see, kuidas sulle alati meeldib kodus kõiki oma jopesid kordamööda kanda - kasvõi südasuvel paksu talvekombega ringi joosta. Meenub su nägu, kui sulle ütlen, et läheme õue või maale või lasteaeda. Su nägu, kui ütlen, et saame mõne su sõbraga kokku. 

Lemmik on su nägu aga siis, kui ütlen, et emme armastab sind. See armas itsitav naeratus..

Sa oled nii siiras ja nii hea! Ma luban, Roosi, et emme annab endast kõik, et sa saaksid ja tahaksid alati selline olla. Hea ja sooja südamega. Et sa iial ei kaotaks huvi selle suure maailma avastamise vastu. Et sa oleksid alati lahke, hooliv ja aksepteeriv, kuid oskaksid enda eest seista! Ma luban, et olen alati su kõrval ning toetan alati sind sinu unistuste poole pürgimisel. 

Aitäh, et aitad ka minul olla parem inimene! Armastan sind nii palju, et seda pole võimalik isegi sõnadesse panna! 

Sinu emme 

Comments

Popular Posts