Suur mure juustega, sünnipäevalaps emps ja muud juttu

 STOP! 

Päriselt ka - stop! Teeme nüüd nii, et mina panen siia ühe lingi ja sina usaldad mind, vajutad sellele ja päriselt kuulad. Link on SIIN. Kuulasid?

Tegelikult on selle looga selline asi, et eile, kui ma pesema läksin, juhtus see lugu playlistist tulema. Ma tihtipeale kuulan siis muusikat. Noh, kui ise duši all laulda ei oska, peab kuulama teisi laulmas. :D Okeiokei, see selleks. Tegelikult eile, kui see lugu tuli, siis tekkis mul kuidagi täiega selline hea tunne. Võimas tunne. Nagu ma suudaksin kõike siin elus. Kõike, millest ma unistan, suudan ma saavutada. Ma tahan, ma pingutan, ma suudan. Kuula nüüd sina ka seda lugu korraks uuesti. Tõusta püsti isegi, kui saad. Tunneta. Unista. Mõtle, et sina oled ka niiiiiii võimas, et iga unistus, mis sul on, saab tõeks! Sa oled imeline! Võimas! Edukas! Piisav! Armastusväärne! Mine nüüd selle mõttega edasi ja ära seda iial unusta! 

Paar päeva tagasi sorteerisin pilte, mida ilmutada tahaksin. Paar korda aastas üritan seda ikka teha, sest ilmutatud pildid on kindlasti kauemaks kui telefonis olevad. Viimati ostsin isegi ühe albumi, kuhu magub 200 pilti. Mõtlesin, et teen sellest Roosi järgi tema 1.-2. eluaasta albumi. See plaan oli mul muidugi selles mõttes täiesti meelest läinud, et kui praegu on see album tühi, tähendab see seda, et ma pole alates eelmise aasta augustist pilte ilmutanud. Ma arvasin alati, et selle aastanumbri sees pole ilmutanud. Oh seda üllatust siis, kui järsku avastasin pea 350 pilti vahepealse aasta kohta, mis ilmutamise kausta pandud sai. :D Kuidas peaksin ma suutma sealt valida välja 200, mis on erilisemad kui teised? NII RASKE JU! 
Kuidas üldse teie teete? Ilmutate järjekindlalt pilte albumitesse? Tellite hoopis fotoraamatud? Või üldse mitte kumbagi neist? Mainin siinkohal ruttu ära ka, et ma tellin pilte PictureHappy lehelt, sest seal on lihtsalt kõige odavam ja siiani pole pidanud ka kvaliteedis pettuma, hehe. Vaatasin siin ruttu, et praegu on seal 10x15 suuruses pilt soodukaga peaaegu 9 senti foto kohta, aga näiteks Photopoint lehel kliendikaardiga 17 senti. Kui aga tellimisse läheb paarsada pilti, siis see teeb lõpuks üsna arvestatava vahe. 
See pilt läheb kindlasti ilmutamisse - selline musirull! Aga kuidas üldse emana teisiti arvata millise pildi kohta iganes?! :D 

Paar päeva tagasi käisin pildistamas oma sõbrannat, tema meest, kaheaastast last ja kõhubeebit. Polnud juba väga ammu sellist korralikku pikka fotoshooti teinud ja nii lahe oli! Käisime Suurupi rannas, kus on megakenad kaljuseinad ning lõpuks omati leidsime selle kurikuulsa koopa ka üles, mida Elmariga varasemalt korduvalt otsimas olime käinud. 
See pildistamine oli hästi eriline, sest olen neid pildistanud juba viis korda ja neli suve jutti. Alustasime 2019, kui olid lihtsalt kaks armunud inimest. Järgmisel aastal needsamad armunukesed oma esimest last ootamas. 2021 suvel saime teha esimese perepildistamine siis pea 1-aastase pisikesega ning nüüd juba kaheaastase lapsega, kellest õige pea saab suur vend. NII ERILINE on olnud tunnistada ja jäädvustada seda imelist suureneva perekonna lugu. Aitäh teile selle võimaluse eest! 
Panen teile siia ühe neljase pildi ka, kus igast suvest üks pilt meenutuseks on. 


Kes mind nüüd Instagramis jälgivad, need teavad, et hiljuti küsisin teie käes igasuguseid imenippe ja trikke, mida oma juuste puhul kasutate. Nimelt olen ma ise VÄGA õnnetus kohas oma "kiharatega", sest eelmisel sügisel, kui imetamisega ühele poole sai, langes meeletus koguses juukseid välja. Ja need mis alles jäid, langesid välja veebruaris peale koroona põdemist. Kui ma ütlen, et mu juustega toimus VÄG SUUR negatiivne muutus, siis ma nii mõtlengi. Ma ei paisuta midagi üle! Nimelt on mu juuksed nii õhukesed, et ilmselt enamus inimestel on lihtsalt tukas sama palju juukseid kui minul terve pea hobusesabas. Tukaosasse ehk ettepoole tekkisid reaalsed augud. Kuigi beebijuukseid on palju, siis üldmulje on pehmelt öeldes kohutav. Praegu mängib suurt rolli ka see, et mida lühemad juuksed, seda rohkem lokkis mul need on. On terve elu olnud. Kujutage nüüd ette pikemaid hõredaid sirgeid juukseid, mille vahel on terve peatäis mitmes erinevas pikkuses lokkis beebijuukseid. ÖÄK! Proovin teile mingi ettekujutuse manada: 
Mul on lihtsalt niiii piinlik panna neid pilte siia, aga kui juba, siis juba. 
Esimesel pildil näete mu ilusaid pakse juukseid raseduse lõpus. Teisel pildil on juuksed sama ilusad ja normaalsed enne imetamise lõppu. Kolmas pilt on teisest vaid 5 kuud hiljem, kui imetamine lõppenud ja koroona põetud. NII SUUR MUUTUS. Kolm alumist pilti on praegu. Ehk siis külgedel on juuksed pea olematud. All keskel näete seda imelist patsi, kus on kõik minu juuksed! Ehk siis kõik need kolm karva, mis mul üldse veel alles on.. Viimane pilt on värskelt pestud juuksed omas mahlas ehk beebijuuksed oma elu alamas ja nagu näha, siis ülejäänud juuksed on nii hõredad, et peab korra uuesti vaatama, kas seal üldse on juuksed?! See pilt on täpselt see, mida ma tahaks saata kõigile, kes ütlevad, et ära sirgenda, siis saavad juuksed korda! Thanks, aga sellise saaramaarana ma ju ka ringi käia ei saa.. 
Märgin veel ära, et paar inimest kirjutasid, et viimastel piltidel Instagramis tunduvad küll juuksed väga ilusad. Pikendused! Kuna mul on mitmeaastane kogemus nendega, otsustasin juuksuriga konsulteerimise järel need uuesti paigaldada lasta. PARIM. OTSUS. ÜLDSE! Ma tõesti olin iga päev lihtsalt nii kurb ja ebakindel enda juuste osas, et see mõjutas mu vaimset tervist päris korralikult. Kindlasti need naised mõistavad, kes minuga sarnases olukorras on olnud. 

Liigume aga tagasi selle juurde, millest ma seda juttu alustasin. Nimelt küsisin teie soovitusi! Panen kohe siia üles terve nimekirja toodetest ja nippidest, mida minuga jagasite. Nii loodan, et keegigi saab siit ideid ja abi. 
- Placent Active juuksehooldustooted (neid soovitati kõige enam! Samas paar inimest ütlesid, et need välistaks kohe.. võta siis näpust.)
- Crescina ampullid
- Biotiin 
- Otste lõikamine kasvava kuufaasi ajal
- Olaplex hooldus
- Dermorganic sarja šampoon ja palsam
- NÄKK tükkšampoon 
- Munakollase-, mee-, oliiviõlimask
- Kala söömine
- Võimalikult harv juuste pesemine
- Kummikaru vitamiinid (jälle palju soovitusi ja palju mitte-soovitusi)
- Ei kuumtöötle mitte kuidagi. Lokid öösel patside abil! 
- Magrada rabarberimask
- Vita-Age Krinofort juuksevitamiinid
- Maga juuksed lahti
- Kammi mitu korda päevas + masseeri peanahka 
- Trihholoogi juures peanaha ja juuste analüüsid ja nende soovitatud pesuvahendid 
- Curtin tooted
- Parabeeni- ja sulfaadivabad tooted
- LineaNatura 
- Four Reasons riisiproteiinidega pesuvahendid
- JÄÄ RASEDAKS! (siis pidavat juuksed kõige kiiremini vohama hakkama!:D)
- CHI juuksesiid
- Rasedusvitamiinid (neid soovitas ka minu perearst muideks!)
- Rauatabletid
- Goldwell "Bond Pro" šampoon
- K18 mask
- Silicea ränigeel biotiiniga (nägin ise enne-pärast pilte ja muutus meeletu)

Ühesõnaga on kindlasti kõigil oma lemmikumad pesuvahendid juustele ning kindlasti on fakt see, et mis aitas ühel, ei pruugi teisel toimida. Mina isiklikult alustasin oma juuksed korda teekonda veenivere andmisega ja perearsti konsultatsiooniga. Kahjuks või onneks oli vereproov korras ja seega sealt ma otseselt mingit "viga" ei leidnud, mis oleks otseselt mu juuste väljalangemise taga. Tuleb nüüd edasi otsida! Üks mu lemmikjuuksureid Anna soovitas näiteks peanaha koorimist, et surnud rakud eemaldada ning lubada seega peanahal kergemini hingata. Davinesi peanaha scrub ning Sim deep cleansing šampoon olid need, mida ta mainis sealjuures. Veel mainis ta C- ja D-vitamiini, raua taseme kontrolli veres ning kollageeni JA katkiste otste lõikamist nii palju kui vaja, mitte nii palju, kui "uhkus" lubab. :D Käis väga minu kohta, sest ta on aastaid pidanud kuulama mu jonni, et liiga palju ei taha ka lõigata, sest juuksed ju niigi lühikesed. Ehk olengi nüüd oma vitsad sellega saanud. 

Proovin teid kindlasti kursis hoida oma teekonnal paremate juusteni ja senikaua loodan, et keegi ei pea sellise asjaga tegelema, et juuksed ühel või teisel põhjusel välja langevad. 
Roosi juuksed on aga küll viimaste kuudega korralikult vohama hakanud ja nii äge on talle patsikesi teha! Kui muidu ma olin nii hädas pisikeste patsikummide leidmisega, siis SHEINist tellisin juba 100 tükki ja nii ideaalsed pisikesed lapsele. Maksid vist 2 euro kanti. 

Minnes aga ilusamate teemadega edasi, siis täna on sünnipäev minu maailmaparimal empsil! Maailmaparimal noorel mammal. PALJU ÕNNE SULLE! Tea, et oled väärt vaid kõike kõige paremat! 
Oled nii inspireeriv ja suur eeskuju oma ettevõtlikuse ja teotahtega, oma ägedate ideede ja suure südamega, oma hoolivuse ja siirusega. Oled ema, keda iga laps tahaks ning sõber, kes võiks olemas olla igal inimesel! 
Viimaste aastate jooksul on olnud meil empsiga hästi palju sügavaid jutuajamisi, kus anname teineteisele nõu ja soovituse teemadel, mis kummagi elus parasjagu aktuaalsed on. Nii äge on jagada selliseid mõtteid oma emaga, sest kes maailmas saaks olla veel usaldusväärsem ja ausam peegeldaja? 

Küsisin kolmelt naiselt empsi kohta pisikest iseloomustust, et emps saaks blogi lugedes pisikese üllatuse ja suure naeratuse näole. Emps, palun! 

Ines on üks ütlemata abivalmis ja elurõõmu täis inimene. Ta on alati nõus abistama nii kuis oskab ja saab:) Suudab inimestesse süstida pealehakkamist ja on vahel justkui "nõel peppus," et kõik tehtud saaks. Temale saab alati loota ja kindel olla, et tugi on tagatud 🥰
-Kare

Ines on üks suure südamega inimene, vahel tundub, et liigagi suure südamega. Ta ei ütle kunagi EI. Ükskõik kui keegi midagi palub, siis ta aitab, sõidab kohale või kuulab ära. Ta on minu jaoks super matkakaaslane, me räägime, kui isu rääkida, ja me vaikime, kui isu vaikida. Kumbki ei tunne valehäbi, et miks nii kaua vait jne…. Nagu eilegi, läksime nn läbi tule ja veel ja ikka jõudsime koju. Aa, ma tõmbaks paralleele tema vennaga. Ma ei tea, kas see on geen või tugev veri, aga nad mõlemad räägivad telefoniga tunde, saabastes ei seisa sokid jalas ja kapiuksed ununevad lahti.
-Diana

Ines on suure südamega eriline inimene. Veel mõned ajad tagasi oli ta mulle lihtsalt sugulane, aga nüüd on ta midagi rohkemat, sõbrannast sugulane. Keegi, kellega olen valmis kõik hullused kaasa tegema. Meie ideedel ja mõtetel on ühine suund, vaja on ainult ühte ideekildu ja varsti on sellest kasvanud ideaalne ja täielik visioon ja siis juba ka teostus.
Inesega koos võtsime ette ka ühise väljakutse naiskodukaitses. Selgus, et see on meile mõlemale olnud kauaaegne salajane mõte. Selle aasta alguses aga võtsime selle seikluse ette. Hetkel oleme juba läbinud 4 baaskoolitust, üks on veel jäänud, aga juba võin öelda, et kui mul on selline kaaslane nagu Ines, olen mina valmis minema kasvõi rindele.

Inese rahu, motiveeritus, tahtejõud  kindlus, eneseusk, postiivsus on nakkavad!
Olen siiralt tänulik, et meie hullud ideed on ristunud!
Inesega koos saavad kõik kannud täidetud!!
-Kristine

Comments

  1. Omaigaad, mul juustega sama teema 😵‍💫 Peale koroonat. Iga pesukorraga tuleb reaalselt peotäis juukseid ara. Üks päev tõmbasin läbi kuivade juuste ja ka peo täis 🥹 Pidin shoki saama, aga samuti vereproovid korras. Juuksed on niii hõredad ja kurvad.. Vähemalt on veel midagi peas, ja teen juurekreppe ka.. et peaks harvemini pead pesema. Ja siis perearst vaatab mu juukseid ja ütleb, et tema küll ei näe, et peaks muretsema ja naistel üldjuhul niisama nulli juuksed ei lange. Aga appi kuidas ma igatsen neid pakse ja vohavaid juukseid 🥹 Hetkel hakkasin kasutama Amika volyymi andvat shamp. ja palsamit ja annavad kohevust juurde kyll. Õnneks mul veidi pikkust veel on 😃 Aga edu sulle juustega (ma tean mis tunned) ja palju õnne Inesele 🥰
    Maris S

    ReplyDelete
  2. Tere! Sattusin sinu postituse peale, otsides internetist infot selle kihta, kuidas ja kas üldse saab juukseid paremaks. Mul on sama jama, mis sul-lapse sünd ja covid. Juuksed on imepeenikese karvaga ning kõik murdusid. Lahtiseid juukseid ei saa üldse kanda. Sinu postitusest on möödas aasta. Kuidas sul on läinud? Mis vahendid on aidanud (kas on üldse?). Kas pikendustega juulsed ei murdu? Kardan seda kuna karv on väga peenike.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts