Ütleme oma uuele kodule "jah!" - OSA 2

... jätkan eelmist koduotsungu postituste teise osaga.  

ÜHEKSAS KORTER

Uusarendusrajoon. Saku. Avatud köök-elutuba ilusa maast laeni aknaga. Rõduga magamistuba. Ilus minule meelepärastes hallides toonides vannituba ja mahukas koridor. Panipaik. Lift. A-energiaklass. Hind meile vägagi sobiv. 
Kohapeale minnes oli kogu sealveedetud aeg nii mõnus, sest asjalik maakler oli kõigeks ette valmistunud ja temaga suhtlemine oli nii normaalne, mitte nagu ühte Laagri korterit vaatamas käies, kus maakler sõnagi ei rääkinud ja põhimõtteliselt keeras vaid ukse lukust lahti. Sellest kirjutasin eelmises postituses pikemalt.
6. VEEBRUAR: Nägime eile seal käies (5. veebruril) ka näidiskorterit, mis oli natuke teise planeeringuga ja 5 ruutu pisem. Saime aga ideid lahenduste osas ja ikkagi möbleeritud korter on teine kui lihtsalt valged seinad. Igatahes on tänaseks ehk siis järgmise päeva hommikuks laenutaotlused erinevatesse pankadesse saadetud ja jääme aga põnevusega esmaspäeva ootama, et pangad meie taotlustega tegelema hakkaksid. Loodetavasti käib asi pigem rutem, sest jumal teab, et ma olen kohutav ootaja! Kõike tahaks kohe ja praegu! 
Oleme hetkel optimistlikud, et see korter saab meie koduks ja midagi nüüd viltu ei vea. Kuna Roosi tegi eile ööune alguses kena tunnise uinaku söömata (jep, ta sööb endiselt ülitihti öösel!), siis oli see aeg meile unistamiseks ja arutamiseks, mida vaja oleks, kui see meie koduks saab. Korter on ju täiesti tühi ehk kiiremad karjumised on madrats põrandale, pesumasin.. endal on meil olemas diivan, diivanilaud, telekas, kaks kummutit ja riidekapp.. Köögiks tuleks ilmselt esialgu tavaline laud, kuhu köögi tellimise ja saabumiseni oma majanduse laiali laotame.:D PÕNEV! 

6. VEEBRUAR: Saatsime laenutaotlused SEB (kodupank), Swedpanka, LHVsse ja Coop Panka. 

8. VEEBRUAR: Kaks päeva hiljem esmaspäeval saime esimesed vastused kolmest pangast. LHV tegi väga hea intressiga laenupakkumise. Swedpank palus minul täita kaastaotleja ankeedi. Mõned tunnid hiljem saatsid ka nemad esialgse pakkumise. Intress natuke kõrgem, lepingutasu natuke madalam. Suureks üllatusest vastas kodupank SEB (peale lisaküsimuste küsimist), et kuna minul kehtivat töölepingut pole, et saa ma kaastaotleja olla ja pakkus Elmarile konsultatsiooni tema võimaluste arutamiseks ainutaotlejana. Miks see imestama pani? Sest see sama laenuhaldur tegi minuga täpselt kuu aega tagasi videokõne, kus me kõik asjad läbi arutasime, kaasa arvatud minu emapalk. Sel hetkel oli ta veel vägagi entusiastlik, et mu emapalk oli alles alguses ja ei näinud selles midagi, mis peaks meie laenu saamist segama. Väga huvitav, miks siis nüüd nii... Kas see saab meie laenusaamisele saatuslikuks?


14. VEEBRUAR: Eelmise jutu jätkuks saan öelda nii palju, et haldur helistas mulle järgmisel päeval. Küsis hunniku küsimusi minu töökoha ja varasemate töölepingute kohta ja soovis kena päeva. Hiljem saime SEBlt meili veel küsimustega, mis olid seekord suunatud Elmarile. Huvitav, millest need küsimused.. näiteks uuriti seda, kas Elmar oli enne praegust töökohta ajateenistuses.. Sellest on möödas 9 kuud ja konto väljavõtetest peaks see selgesti arusaadav olema?! Kas pank mitte ei vaata poole aasta väljavõtet? Igatahes vastasime jälle hunnikule küsimustele, mille peale saime kirja, et nad soovivad ostetava kinnisvara hindamisakti. Huvitav, millest selline umbusklikkus oma panga klientide vastu.. teised pangad tegid ju kohe esmase pakkumise ja SEB lihtsalt uurib ja puurib igatepidi ja see võtab meeletult aega. 
EDIT 19.02: Vahepeal helists meile Swed Pank ja sealt öeldi, et esmapakkumise mitte tegemine ongi SEB uuema aja teema.. vot siis. 
Vahepeal tegi ka Coop Pank pakkumise, mille intress oli naeruväärselt kõrge - 2,65%. Oleme otsustanud edasi liikuda LHV, SEB ja Swed pankadega, kelle pakkumisd olid meile kõige sobilikum ja uue nädala alguses lubati meile juba täpsemat infot.. Ma nii loodan, et kõik läheb hästi! Tõesti loodan!


15. VEEBRUAR: Oeh! Mul on juba nii selline tunne, et kõik aina venib ja venib ja venib ja venib, sest ma olen maailma kärsituim, kärsituim, kärsituim inimene! Ausalt olen ja see ajab mind hetkel hulluks.:D
SEB helistas, et uurida, mis aine õpetaja ma olen ja jäi siis ostetava kinnisvara akti ootama. Kusjuures meie kodupank ei ole teinud siiani ühtegi esmast pakkumist, mille teised pangad tegid koheselt... 
LHV saatis meie taotluse krediidikommiteesse, kust võime vastust oodata hiljemalt kolmapäevaks. 
Täna lasime siis ka hindamisaktiga algust teha lootes, et kui LHV seda nõuab, siis liiguvad asjad kiiremini, sest see on meil juba tehtud. Muidugi saadame SEBle ka, aga ega mul kodupanka eriti usku enam ei ole.. 

16. VEEBRUAR: Tegelikult ma saan aru, et kuna mul ei ole magistrihariduse puudumise tõttu tähtajatut lepingut võimalik teha ja olen seega panga silmis oma emapalgaga punane lipuke ja riskikoht, siis ma ise ei muretse näiteks üldse, et ma ei peaks äkki tööle saama. Praegu on mul enda kodupanga ees küll tunne, nagu nad arvaksid, et ma ei plaani iial tööle tagasi minna.. Tegelikult olen ma ju SEB klient olnud alates algusest, kui empsiga salaja minu 18. sünna paiku mulle konto avasime. Varem mul ei lubatud teha pangakaarti, haha, siiani on see meie peres muigamise koht, aga nii lihtsalt oli. :D See tähendab, et SEB on saanud vaadata peaaegu 7 aastat kõiki mu rahaga seonduvaid tegevusi ja ma ei usu, et seal oleks midagi kahtlast või ebaturvalist, ebausaldusväärset. Samas ma saan aru, et must-valgelt on paberil minu mitte-olemasolev tööleping, seega jah, jääb vaid üle loota, et kõik laheneb meie jaoks meeldivalt! Et pangad hindavad madalaks riski, et üks noor õpetaja ei peaks tööle saama.
Kui ma oleksin valinud oma elukutseks ükskõik mille peale õpetajaameti, ei oleks praegu mingit küsimust. Aga lihtsalt see, et magistrikraadita ei saa tähtajatut lepingut, oleme hetkel suure küsimärgi all ja justkui mitte-usaldusväärsed. Enamus teiste ametite puhul see ju nii ei oleks, ma arvan?! Mõtlen seda, et ei saa teha tähtajatut lepingut. OEH, ma poleks iial uskunud, et see laenu saamine selline kammajjaaaaa on.. 

Kuidas teil läinud on, kes on kodulaenu taodelnud? Kas on tulnud ootamatusi ja katsumusi ette? On läinud kõik libedalt ja ülikiiresti? Jagage oma laenusaamise või -taotlemise lugusid, nii huvitav oleks lugeda! 

Nii äge on näha meie tulevase kodu kuulutuse all kirja BRONEERITUD!  

Just natuke aega helistas mulle üks võõras lauatelefon, aga kuna ma panin just Roosi magama, ei saanud vastata. Kindlasti oli see kõne pangast ja nüüd mul süda väriseb sees, et me ei saagi laenu.. Kuna Elmar on peataotleja, siis eks mulle helistatakse ainult lisaküsimuste pärast ja ilmselt siis justnimelt selle töö ja töölepingu asjus.. Ma nii kardan! 
EDIT 19.02: see number ei helistanud mulle iial tagasi ega võtnud ka minu kõnesid vastu. Ju ei olnud ikkagi pangast. 

17. VEEBRUAR: Just natuke aega tagasi saime ostetava kinnisvara eksperthinnangu ja saatsin need pankadele laiali. JUST PRAEGU SAIME KA ESIMESE 100% KINDLA LAENUPAKKUMISE POSITIIVSE OTSUSE!!!!!! Ma lihtsalt pisardan siin üksinda, sest enam ei ole seda hirmu, et äkki viimasel hetkel midagi veel muutub.. me saame päris oma esimese pisikese kodu! Päris oma! Ma olen nii õnnelik!!!

19.VEEBRUAR: Eile juhtus palju. Nimelt tegi meie kodupank SEB meile parema laenupakkumise. Ma ei suuda seda üldse uskuda, sest esiteks oli LHV pakkumine juba väga hea, aga ka selle tõttu, mis ma siia eelnevalt kõik kirjutanud olin. Ma olin kuidagi nii kindel, et me ei saa kodupangast üldse mitte mingit pakkumist, sest ma olen bakaharidusega õpetaja ehk peale lapsehoolduspuhkuse lõppemist ei oota mind ühtegi 1000000% kindlat tööd. Aga õnneks meil vedas, sest nüüd ei pea me ka panka vahetama ja see on lihtsalt üks pisike lisamugavus. Täna saame laenulepingu tutvumiseks. Esmaspäeva hommikul läheme maakleriga koos meie uut kodu üle vaatama, et üleandmiseks oleks seal kõik hästi ja korras ja sobiv kõigile. JA! JA! JA! Ja kui SEBle sobib, on täpselt nädala pärast NOTAR! EHK ME SAAME OMA ELU ESIMESE PÄRIS OMA KODU VÕTMED! See on nii-nii-nii-nii tore lihtsalt! 

Kui ma vanematele sellest rääkisin, siis emps juba teatas, et nemad tulevad appi kolima ja emps kavatseb kahe päevaga üürikorteri nii läikima ja lille lüüa, et kohe on olla. Elmari vend ja vennanaine tulevad ka kindlasti appi ja kui vaja, siis pidavat ka keegi töökaaslastest tulema. Mõtlen praegu, kui väga Elmaril on enda töökohaga vedanud - need inimesed seal on kulda väärt. Näen, kuidas Elmar on nii rahul, õnnelik ja ka tänulik, et sellises kollektiivis toimetada saab. Samamoodi on nii hea vaadata, kuidas seal Elmarit hinnatakse ja hoitakse. Tean ka, et Elmari ülemuse naine mu blogi loeb, seega tsau teile!:D 

Kõige selle suure jess-jess-jess juures on üks “aga” - nimelt on meil üürilepingus lepingu lõpetamise etteteatamine 3 kuud. See tähendab seda, et omanik võib vabalt meilt nõuda veel kolme kuu üüri, mida peaksime siis maksma paralleelselt enda kodu eest maksmisega. Me oleme sellega arvestanud, kuid loodame siiski, et saame tsipake varem lahkuda, sest praeguse üürika omanik on nii tore ja mõistlik inimene, et ma iial ei usu, et ta meile vastu ei tuleks, kui uued üürilised sisse leiab. Leiame. 
Hästi paljud on selle 3 kuu peale suuri silmi teinud, et kas me oleme lollakad peast?! Aga oleme või ei ole, igaüks arvab, mida soovib, aga meie jaoks tundus see hästi turvaline ja seega hea. Sellisel juhul ei olnuks ka omanikul võimalus meid ootamatult välja karjatada. Iialgi ei osanud ma arvata, et me hakkame päriselt ka oma kodu ostma siin lähiajal.. aga õnneks nii on läinud! 

Vahepeal helistas mulle meie laenuhaldur ja palus mul saata Roosi sünnitunnistus, sest kasutame Kredexi käendust 10% sissemaksevõimaluse jaoks. Natuke aega hiljem saimegi laenulepingu. Praegu saab siis öelda, et pankadega suhtlemise algusest laenulepingu saamiseni läks täpselt kaks nädalat. Ma alati arvasin, et sellega läheb mitu kuud.. 

Täna saime ka broneerimislepingu ja peame tasuma 3000 EUR broneerimistasu, mis tasaarveldatakse hiljem sissemaksu summas. 

Lepingud allkirjastatud

Täna õhtul käis veel üürileandja ka siin ja rääkisime talle ära, et panime aasta alguses plaani paika, et 2021 tahaks oma kodu osta, aga asjad läksid kuidagi nii, et nädala pärast on meil juba notar. Ta oli väga tore ja soovis õnne ning ütles, et ega siis midagi, hakkab juba samal õhtul uut üürilist otsima. Täpselt see, mida ma temalt ootasingi ehk et tema huvides pole meid kolm kuud kinni hoida. Lepingus on see punkt pigem mõlema kaitseks sees, mitte kummagi poole kiusamiseks. Ühesõnaga kohe, kui uus üüriline on leitud, anname korteri üle. See tähendab ka seda, et igaks juhuks järgmise nädalavahetusega kolime täielikult oma uude koju sisse ja lööme praeguse üürika läikima. NII VAHVA! 

20. VEEBRUAR: Täna tuleb Elmari vennapoeg päevaks meile ja ühtlasi haarab Elmar venna juurest kolimiskaste kaasa. Mida kiiremini me pakitud saame, seda libedamalt ka nädalavahetus ju läheb. Mulle nii meeldib see pakkimise teema, sest kaksiku tähtkujule kohaselt meeldib mulle, kui midagi uut toimub ja elukoha vahetamine on päris suur asi! :D 

22. VEEBRUAR: Täna hommikul käisime korterit üle vaatamas, et tuvastada veel viimased asjad, mis vajavad parandamist ja tegemist. Natuke viltune panipaiga uks ja ventilatsioonifiltri vahetus - muud midagi. Arendaja käis Elmariga kõik toad ja kohad ja nurgatagused läbi, seletas kõik puust ja punaseks selgeks ja ega nüüd midagi polegi.. Maakler pidi veel põrandad üle pesema ja pesake jääb reedet ootama, et meie päris oma võtmetega päris oma kodu päris oma ukse avame ja päris oma esimesse koju astume! Ma ei suuda lihtsalt enam elevust tagasi hoida - ma olen nii õnnelik!!!

Nädalavahetusel käisime Depos niisama uudistamas, kas seal on midagi, mida meil uude koju kindlasti vaja oleks. Sealne vaipade valik on täiesti hullumeelne! Kindlasti leiaksime sealse ülisuure valiku seast endale midagi. Muideks fun fact - minu arvates muudab vaip toad kohe palju hubasemaks, Elmar aga pigem ei tahaks ühtegi vaipa.. Kuidas see võimalik on?!:D Kas sina oled pigem tiim-vaip või tiim-paljas põrand?

Tegime kiire tiiru ka Ülemiste Jyski, et vaadata, mis seal valikus on. Esiteks oli nii lahe vaadata peale mitut kuud Ülemistes käimist, et Jysk on läbinud uuenduse ja näeb nii ilus ja stiilne välja oma uue kujundusega! Toole ja laudu uurides tuli meie juurde üks meestöötaja, kes meiega kohe jutule sai ja asju näitas ja neist rääkis. Siis küsis ta, et kas meil uues kodus madrats ikka on.. EI OLE JU! Aga pidime ostma! Jyskis oli just sel päeval viimane megasuur allahindluste päev madratsitele. Nii meil siis vedas - saime proovida rohkem kui 10 madratsit miljon korda ja valisime lõpuks välja maaaaaaailmamugava madratsi. Skoorisime selle 700€ asemel 350-ga! See on ülhtlasi ka esimene-esimene-esimene päris oma voodi! Mul on olnud terve elu diivanvoodid ja nüüd lähiminevikus üürikodude voodid-diivanid. Äge! 

Siinkohal mainiks ehk ära ka, et ei, ma ei karda Jyski kvaliteeti ega midagi. Ma ei torma esimesena kallitesse poodidesse, sest ma ei usu sellesse, et kallis on alati parem. Näiteks oma ühe elu parima voodipesu skoorisin ma kevadel Sinsayst 14 euroga?? SEE OLI REAALSELT NIIII MÕNUS.. kuniks seal natuke valel ajal Roosi mähkmeid vahetasin, haha.:D 

25. VEEBRUAR: Saime just notarilt sissemaksu arve ja see on nüüd tasutud. HOMME OLEME KODUOMANIKUD! 

26. VEEBRUAR: MEIL ON KODU!!! Ja see tähendab seda, et kutsume Elmari venna pere külla, tellime hunnikus sushit ja õnnistame kodu põrandapiknikuga sisse! 

Hommikul kell 11 oli meil kesklinnas notari aeg. Räägin natukene sellest ka, sest mul polnud õrna aimugi, mida see tähendab, ja seega kartsin ma meeletult seda. Ära küsi, miks, sest ma ei oska seletada.:D 

Igatahes läksime siis natuke varem kohale. Andsin Roosile autos veel süüa ja viisime ta Revalisse, kuhu Kats (Elmari vennanaine) oma lastega hommikusöögile läks, et me ei peaks Roosit kaasa võtma. Maakler soovitas meil mitte võtta, kui on võimalust laps kellegagi jätta. Keetsin Suhkrutükile paar porgandikangi, lõikasin värsket kurki ja panin igaks juhuks ühe tuubu ka kaasa, et tal tegevust oleks. Istub teine nüüd nii ilusasti, et kohvikus on temaga nii mõnna käia. 

Andsime me siis Roosi Katsile ja lippasime ise kõrvaluksest notarisse. Kui muidu ma arvasin, et meil läheb seal tund aega, kõik on ülirange ja ma hingatagi seal ei julge, siis tegelikult nii polnud. Alustasime natuke enne 11. Kuna olime juba kodus lepingu läbi lugenud, siis läks notaril selle selgitamisega ülikiiresti - alla 10 minuti. Nii me jäime siis ootama panga esindajat, kes pidi ka allkirja panema, aga hilines. Senikaua rääkis meie kodu arendaja meile veel viimased asjad korterist, andis võtmed ja oligi kõik. See käis kõik nii kiiresti ja juba järgmisel hetkel oligi meil kaenlas mapp dokumentidega ja näpus oma päris esimese kodu võtmed. Änksa! Sõitsime siis kohe Sakku, näitasime Katsile ja lastele ka korterit ja läksime üürikasse asju pakkima, et peale Roosi und tagasi sushipiknikule tulla. 

28. VEEBRUAR: Oeh! Oeh! OEHHHHH! 

Eile oli üks hullumeelne päev! Ausalt oli! Kuna plaanisime ühe päevaga üürikorterist täiesti välja kolida ja selle üleandmisvalmis-puhtaks teha, oli tegevust rohkem kui küll. Minu vanemad tulid juba hommikuks linna, Kats ja Max tulid samuti 10 ajal juba meile. Mehed hakkasid kaste ja mööblit tassima, emps mul pakkis asju ja koristas samal ajal, mina tegelesin Roosiga ja pakkisin asju. Lõunal liitusid Elmari vanemad ka ja nii sai ta isa minna meestele appi ja ema hakkas Roosiga tegelema. Esimese satsiga läks Kats Sakku ja jäi sinna majandama, et tuppa toodavad mööblid ja kastis ei jääks kohe ukse ette või suvaliselt kuskile organiseerimata vedelema. Koostöö sujus nii hästi ja reaalselt 10 tundi hilejm olid kõik niiiiiiiiiiiii väsinud! Selle ajaga jõuti veel lisaks kolimisele ja koristamisele osta ja paigaldada kardinate jaoks siinid, me Katsiga käisime Roosiga natuke jalutamas, enamus asju lahti pakkida ja palju asju ka panipaika viia. Ma oln nii tänulik sellise pere eest! 

 Kui kõik oli kolitud ja ainult mina, emps ja Roos veel üürikas autot ootamas.:D

Täna hommikul ärkasime oma uues kodus ja peaks mainima, et 180cm lai madrats on kulda väärt! Nii hea ja mugav oli, kui ei pidanud liiga palju mõtlema sellele, et kas Elmaril ikka on ruumi ega pidanud Roosit kuskile ääre poole sujuvalt liigutama. Kõik lahtusime ladnalt ära. Muidugi oli ka silma lahti tehes kohe klemm tonnil, sest kuidagi ei taha kohale jõuda, et asjad nii läskid..

 Roosi oli kohe hommikul nii heas tujus

Täna skoorisime oma uhke kontorilauaga kööki ka külmiku, sest noh, süüa nagu natuke tahaks ju. 

Palju! Palju süüa!

Aga kööki meil pole. Nüüd ongi aeg mõelda sellele, kas tahame sirget või nurgaga kööki. Mis materjalid? Kas IKEA või mujalt? Ise kaldume hetkel IKEA poole, seega kõik, kellel on köök sealt tellitud, võite mulle pilte saata ja rääkida, kuidas kogu protsess mõttest köögi paigaldamiseni kulges. AITÄH ETTE!

Nüüd aga on aeg hakata vaikselt harjuma ja Sakuga tutvuma, sest no ma ei tea sellest kohast veel mitte midagi! Õnneks aga kõik see, mis ma kuulnud olen, on niii meeldiv ja paneb silma särama! ÄGE! 

Ja muidugi mega aitäh kõigile, kes on kaasa elanud ja kirjutanud. See ausalt tähendab maailma, kui keegi mulle peale blogipostitust kirjutab ja kaasa mõtleb, minuga midagi jagab. AITÄH! Comments

 1. Kasutasite Kredexit aga pidite sissemaksu ikka maksma? Mis summas kui teada tohib ja kas see oli teil varasemalt juba kogutud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kredexit kasutades saime sissemaksu 10% , mis minu teada peaks olema ka madalaim protsent. Ilma selleta oleks pidanud rohkem maksma.
   Raha oli meil olemas jaa.

   Delete
 2. Me saime oma maja detsember 2019. Esimene maja mida käisime vaatamas ja kohe oli täpselt see õige. Olime küll plaaninud veel aastakese koguda, minna reisile (btw märts 2020 ) aga läks hoopis maja ostuks. Ma pole ka suurem asi ootaja ja see 2 nädalat oli justkui piinapink- iga kõne, meil, piiks telefonis ja süda jättis lööke vahele. Meil sai kodupangaks SEB, sest parim teenindus ja parim pakkumine. Ja ma mõtlesin notarist sama, haha. Ei tohi hingata, sositama peab, sirge seljaga istuma. Reaalsus hoopis teine - meiega tegeles nii armas naine ja nii informafiivne, vastas kõikidele küsimustele, oli sellise lahke näoga. Ja siis see mapp ja oma maja võtmed, jaa. See tunne on täiesti sürr. Ja endiselt aasta hiljem taban end mõttelt- wow see on minu maja, minu köök, minu hoov jne. Loodan, et see kestab kaua. Aga teile palju õnne ja nautige seda aega, olge rõõmsad, tehke täpselt nii nagu teie soovite- see on teie kodu! Päikest Pärnumaalt!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tundub, et kõik läheb ikka nii nagu minema peab! Saime ma maja ja koroona tõttu poleks reisile nagunii olnud nii turvaline minna.:D
   Mul on nii hea meel teie üle, sest tõesti - oskan nii palju samastuda! Aitäh, et kirjutasid ja jagasid!

   Delete
 3. Oi, nii vahva, et just sinna kolisite. Palju õnne uue kodu puhul! Meie pere uuris ka sügisel neid samu Saku kortereid (väga head arhitektid, planeering, hinnad ja muidugi A-energiaklass, mis peaks laenuhalduritele eriti meeldima haha). Ja meil olid ka täpselt samad probleemid SEB pangaga, nad ajasid nii näpuga järge, et meie nina alt nipsati üks korter ära (mitte küll Saku oma). Ootan väga järgmist blogipostitust, kus kirjeldad täpsemalt elu Sakus ja selles korterelamus (A-energiaklassi mõju kommunaalkuludele jne). Seniks mõnusat kohanemist uues kohas!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma isiklikult juba ka nii kartsin, et äkki jääme ilma, sest nii kaua pidi pankade tõttu ootama.. :(
   Aitäh idee eest, mida lugejatega jagada!

   Delete
 4. Oi, nii vahva, et just sinna kolisite. Palju õnne uue kodu puhul! Meie pere uuris ka sügisel neid samu Saku kortereid (väga head arhitektid, planeering, hinnad ja muidugi A-energiaklass, mis peaks laenuhalduritele eriti meeldima haha). Ja meil olid ka täpselt samad probleemid SEB pangaga, nad ajasid nii näpuga järge, et meie nina alt nipsati üks korter ära (mitte küll Saku oma). Ootan väga järgmist blogipostitust, kus kirjeldad täpsemalt elu Sakus ja selles korterelamus (A-energiaklassi mõju kommunaalkuludele jne). Seniks mõnusat kohanemist uues kohas!

  ReplyDelete
 5. Oi, nii vahva, et just sinna kolisite. Palju õnne uue kodu puhul! Meie pere uuris ka sügisel neid samu Saku kortereid (väga head arhitektid, planeering, hinnad ja muidugi A-energiaklass, mis peaks laenuhalduritele eriti meeldima haha). Ja meil olid ka täpselt samad probleemid SEB pangaga, nad ajasid nii näpuga järge, et meie nina alt nipsati üks korter ära (mitte küll Saku oma). Ootan väga järgmist blogipostitust, kus kirjeldad täpsemalt elu Sakus ja selles korterelamus (A-energiaklassi mõju kommunaalkuludele jne). Seniks mõnusat kohanemist uues kohas!

  ReplyDelete
 6. Nii tore! Palju õnne! Kindlasti jaga köögi valimise protsessi ja kõike muud ka. Põnev lugeda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Köögi teema on päris suur ja hea mõte oleks seda jagada! Panen kõrvataha, hihi

   Delete

Post a Comment

Popular Posts