TikTokist, munadest, näputoidust ja hõbepulmast - kõigest saab lugeda!

 Kas teie meelest on ka külmkapimaitse olemas? Me Elmariga kogu aeg vaidleme selle üle ja ta ei saa üldse aru, mida see tähendab. :D Noh, et kui paned näiteks mingi asja lahtiselt külmkappi, siis tuleb sellele mingisugune spetsiifiline halb maitse juurde. Näiteks kui panna küpsisetort külmikusse või lahtine suur jäätis.. Ma panen alati kõik sellised asjad pigem enne saja kilekoti sisse kui et lasen sellel kohutaval maitsel ligi tulle ja siis hiljem peaks asja ära viskama. Kes mind mõistab? Külmkapimaitse on ju päriselt olemas!!!:D

---

Eile autoga sõites tuli raadiost jutt, et kui kaua keegi muna keedab? Et kas meeldivad pigem need vedelamad või täpselt õiged küpsed keedumunad, vist 12 minutit? Tegelikult mul pole aimugi, sest mina teen alati nii, et viskan munad keema, vaatan kella ja jätan meelde, mis kell poole tunni pärast saama peaks.. sest ma tean juba eos, et ma unustan munad keema ja vedelana nad mulle ei meki. Seega ideaalne hea muna nipp: unusta need ära ja keeda miljon aastat! Tegelikult äkki keegi teab, et see teeb hoopis midagi halba? :D On see võimalik? Kas teie seas on veel kedagi, kes laseb munadel mitukümmend minutit vabalt keeda?

---

Eile nägin TikTokis ühte vidot, kus naine palus oma mehel liikuda ühest toa otsast teise nii, et üks jalg oleks kogu aeg vastu maad. Mees tuli siis nii, et üks jalg astus samme ja teist libistas mööda maad järgi. Vido point oli muidugi see, et tegelikult ka tavapäraselt käies ei teki seda hetke, kus kaks jalga kogemata samal ajal õhus oleks..:D See oli nii naljakas video, et pidin kohe Elmari peal järgi proovima. TA TEGI SAMAMOODI, NAGU SEE MEES SEAL VIDEOS hahahaha. Proovige ka kellelgi lasta seda teha ja vaadake, kas keegi hammustab kohe asja läbi?!

---

Ma olen täielik selliste Bachelor-Love Island-Love is Blind-Married at First Sight- tüüpi tõsielusarjade fänn. Nagu täiega! Ma olen vist kõikvõimalikud hooajad nendel sarjadel ära vaadanud ja oh õnne, kui paar päeva tagasi tuli Netflixi selline sari nagu Are You the One? Seal on koos 20 inimest, kes on pandud asjatundjate poolt paari peale igasuguste testide ja intervjuude tegemist. Ainuke asi on aga see, et nad ei tea, kes kellega paari on pandud ja peavad selle ise 10 nädala jooksul välja selgitama. Võisteldakse miljoni dollari peale. See on reaalselt nii põnev, et me oleme juba paar õhtut Roosi ööune ajal seda vaadanud, kuni endal ei seisa silmadki lahti.:D Esimene hooaeg sai vaadatud, mis on tegelikult 2014a oma. Üks hooaeg on veel Netflixis ja loodetavasti tulevad teised ka. Upsi! 


---

Mulle pakuti natuke aega tagasi koostööd ühe tuntud beebitoidubrändiga, mille raames nad tahtsid mulle ka saata oma püreevaliku. Kahjuks pidin ma sellest loobuma, sest Roosi pole kohe üldse püreede fänn olnud ja soovitasin hoopis oma sõbrannat neile, kes teeb üliilusaid pilte ja laps neid pärselt ka sööb. Sõbranna sai koostöö endale ja päev hiljem hakkas Roosi järsku püreede vastu huvi tundma.:D Esimest korda elus teeb ise suu lahti ja tahab veel. Ei tea, kas ta polnud siis varem lihtsalt valmis või mis, aga nüüd vist nagu on. Igatahes on ta siiani rohkem huvitatud näputoidust ja keedetud porgand on absoluutne hitt! Ülitore, et tänapäeval on näputoitumise kohta palju infot ja Instagramiski kontod, mis jagavad teadmisi, nippe, ideid ja kõike, mis selle teemaga seondub. Äge on vaadata, et beebi ei pea tegelikult ainult püreesid sööma, vaid saab ka päris ise närimisega hakkama. 

Eriti lahe on see, et oma 6. minisünnal läks Roosi ise esimest korda istuma ja nüüd kaks nädalat hiljem istub juba ilma käte abita nagu inimene ikka.:D See tähendab seda, et saame ta söögitooli panema hakata ja näputoiduvaliku kandikule. Tundub nii põnev! Tellisin juba ka Ikeast ANTILOP söögitooli, sest see on kõige rohkem soovitatud tool nii palju, kui mina lugenud olen. Hea kerge pärast toiduga mängimist (näputoit pole ju ainult söömiseks!) see lihtsalt dušinurgas puhtaks pesta. 

--- 

Ma olen vist tuhandeid kordi googeldanud, mis see horisontaalne ja vertikaalne tähendavad. Iga kord proovin luuga mingeid seoseid, et need lõpuks pähe jääkisd ja absoluutselt iga jumala kord, kui jälle vaja on, ma lihtsalt ei mäleta! Appi! Kas kellelgi on mingi hea seos, kuidas need kergelt meelde jääksid? Need help!:D
Kas keegi ajab veel need kogu aeg sassi?

---

Käisime eile IKEAs Roosi söögitoolil järgi, millest ma kaks lõiku üleval kirjutasin. Kohe, kui ta oma esimesest unest ärkab, panen selle kokku, Roosi tooli ja annan talle midagi süüa kätte. Eile juba proovisime Elmari venna juures ka ja appi kui tubli ta oli. Istus nii ilusasti, ise olin nii äksi täis ja sõi nii ise kui ka lusikalt nagu kõige tublim laps üldse. :D Nii vahva on vaadata ja samas tuletab see meelde, et vau, ta on juba nii suur tüdruk! Kas mitte polnud see eile, kui ma lõpurasedana sümfüüsivalus vaevlesin? Või sada päeva haiglas esilekutsumisel ootasin, et sünnitegevus juba algaks? Või kui ma üleüldse Elmarit kohtasin? Oh, aeg, kuhu lendad, ütleks ma.. 

---

Üheksa päeva tagasi oli mu vanematel hõbepulm ehk 25. pulma-aastapäev. Nii inspireeriv! Juba sügisel hakkasin mõtlema, et peaks neile selleks puhuks midagi korraldama. Olin täiesti kindel, et nad ise vaevalt midagi väga erilist selleks päevaks teevad, aga minu arvates nõudis see just midgi VÄGA ERILIST! Nii panin plaani sooja ja selle aasta alguses hakkasime vaikselt ühe sugulasega kõike planeerima ning kaasasime veel palju sugulasi ja mu vanemate parimad sõbrad. 

See päev tuli lõpuks lihtsalt algusest lõpuni nii ideaalne, et jääb kindlasti terveks eluks eredalt kõigile meelde. Eriti muidugi mu vanematele. Emps näiteks vist nuttis terve päeva õnnest, kui üllatus üllatuse otsa tuli. Saime neile sama marki pulmaauto, mis neil 25a tagasi oli. Sama autojuhi. Sama pulmaisa. Tädi tegi pildi järgi samasuguse tordi, nagu neil päriselt oli. Kusjuures vanemad ise mäletasid, et neil oli ainult kringel.:D Tegime pulmarongi, kus käisime järjest läbi erilisi ja tähendusrikkaid kohti vanemate eludes ja igas punktis ootas keegi sugulane/sõber, kes seal neile ülesande tegi. Näiteks lahendasid nad ristsõna, lasid täpsust, tegid ise koorest võid, panid oma elu 25 sündmust ajalisse järjekorda, voolisid küünlajala, laulsid Karl Madise laulu ja mängisid pille, sõitsid Kurvitsa Hõberekkaga, mis oli tegelikult kaunistatud sahaga murutraktor, tegid ise nullist lõket, et ausamba juures küünlad süüdata JA NII EDASI! See oli päriselt ka algusest lõpuni nii eriline, et panen teile selle postituse lõpetuseks paar pilti ka sellest päevast. 
Kusjuures tervest pulmarongist ja ülesannetest tegime Facebooki eventi LIVE ülekanded nendele sugulastele, kes ei saanud osa võtta või olid teistes punktides ootamas. Nii nägid ka hiljem vanemad kogu asja uuesti, kui üritus läbi ja emotsioonid jahtunud.:D 
Imeline fotograaf oli mu sõbranna Klaarika Salus, keda 100% soovitan! Kuna nüüd on meil Roosi, siis oli beebi mähkimise ülesanne ka 25 aastat hiljem omal kohal! Kusjuures päris pulmapäeval olin mina juba kõhus ja emps 6. kuud rase. 
Tundub, et püksid on selle mängu järgi empsi jalas!:D Ühtlasi ka mu kõige lemmikum pilt maailmas. 
Kuna mu emps on kunagi aaaaaaastaid E-piimas töödanud, oli ka see ülesanne MUST DO!

25 elusündmust oli vaja õiges järjekorras pulga ümber keerata (vabandust, aga ma ei tea nende mutrite-poltide-seibida ja asjade õigeid nimetusi.. saate pildiltki aru.:D)
25 aastat tagasi sõitis pulmarong just selles kohas valli. Ilm oli siis samasugune - palju lund ja külm. Taaslavastasime olukorra. 
Kuna issi on jahimees, siis mu onu ja ta naine riietusid loomadeks ning tegid ühe täpsuslaskmise ja jahiteemalise viktoriini.

Ülesandeks oli mängida Karl Madise "Valged roosid" laulu vahetatud pillidega. Tavaliselt mängib issi kitarri ja emps jauramit. Keset lugu aga ilmus teisest toast välja päris Karl Madis kitarriga, kes koos mu vanematega loo lõpetas ja neile veel pulmalugugi laulis. Mu vanemad on tema suured fännid ja pildilt näete ise seda üllatushetke - hindamatu!


Comments

 1. Niii vahva, et vanematele sellise üllatuspäeva koos sugulastega organiseerisid! Piltidelt tõesti kajastub see ehe emotsioon :)

  PS! Külmkapimaitse on olemas ja ma tunnen seda tavaliselt kas juba avatud jäätisel või siis maasikatoormoosil.
  PS2! Mina lõpuks õppisin muna keetmise ära. Nii keeruline, eks ? :D Aga, panen munad vette, kui lähevad täiesti keema, siis sel hetkel panen taimeri tööle 8 minuti peale ja valmivad ideaalsed munad. Mulle ka vedelal kujul keedumuna ei meeldi.

  ReplyDelete
 2. Horisontaalne=horisont ehk silmapiir :D Siis järelikult vertikaalne on üles-alla :D

  ReplyDelete
 3. Päike loojub horisondi taha - horisontaal on pikali - voodis ollakse pikali - horisontaalselt ��

  ReplyDelete
 4. Jäta meelde nii et nt laeval merd vaadates vaatad horisonti, järelikult on silmapiir horisontaalne ja teistpidi vertikaalne 😅

  ReplyDelete
 5. Külmkapi maitse on päris kindlasti olemas, selline...külmkapine? Ja nagu teisedki aoovitanud on, siis horisontaalne nagu horisont.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts