31. detsember - MINU AASTA 2019!


Mu algne plaan oli teha oma aasta kokkuvõte lihtsalt kirjutades lahti vingemaid seiklusi, käimisi ja tegemisi alates jaanuarist ja lõpetades tänasega. Kui ma aga juba mitmes blogis olin lugenud ühte huvitavat aastat kokkuvõtvat küsimustikku, tahtsin ka hoopis seda täita. See annab üsna hea ülevaate kõigest, millest ma nagunii kirjutada oleksin tahtnud. Niisis näppasingi Marju Maria blogist küsimused ja siin need on! Koos ohtrate piltidega sellest aastast muidugi. 

1. Mida sa tegid aastal 2019, mida sa polnud varem teinud?
 - Üks minu selle aasta alguses antud lubadustest oli see, et ma teen iga nädal midagi elus esimest korda. Nii hästi see muidugi ei läinud, aga paar huvitavat asja tegin ära küll. Näiteks käisin kohe aasta alguses esimest korda rabas. Selline pisike asi, aga ma tõesti polnud varem rabas käinud. 
Sellel nädalal käisin elus esimest korda tünnisaunas - nii tuus! Keset detsembrit, kottpimedat metsa Läänemaal koos õrna vihmaga. Tehtud! Veel osalesin ma esimest korda Eesti Blogiauhindade jagamisel, käisin esimest korda päris jumestaja juures meigis, sain esimesed koostööd imeliste brändidega ja sain tööl endale päris oma klassi. Vinge! 
Pilt kingitusest, mille minu kuues klass mulle jõuludeks kinkis. Karbike, millele oli põletatud pilt minust ja mis oli täis magusat, mida ma alati armastan, ja sildikesi, millel olid armsad sõnumis minu õpilastelt. Ma siiani mõtlen, et millega ma selle klassi ja selle imelise kogemuse ära olen teeninud. Jah, klassijuhataja töö ei ole alati meelakkumine ja ainult täis häid emotsioone, kuid just need emotsioonid on need, mis õhtu lõpuks kõik muu üle kaaluvad. Aitäh, imeline kuues! 


2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
-Kaalulubadustest vist mõtet rääkima hakata ei ole. See käib mul tõesti üle kivide ja kändude. Kord üliedukalt ja siis väikese tagasilanguse perioodiga. Lõpp-kokkuvõtteks võin öelda, et sel aastal õppisin ma endaga päriselt rahul olema. See on nii hea tunne! 
Teine uusaastalubadus oli pühendada end fotograafiale. Saada kaamera, millega püüda imelisi inimesi ilusatele piltidele. Selle üle on mul siiralt hea meel. Sünnipäevaks sain kaamera ja selle ette püütud palju ilusaid paare, peresid ja kauneid inimesi. Aitäh teile usalduse eest. Jagan siin küsimuse all kohe ka ühte oma lemmikpilti. 
Midagi on selles pildis nii erilist, et see vist tõesti pälvib minu lemmiku tiitli enda tehtud piltidest. Pildil Keia ja Alari. 

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
 - Lähedastest vist mitte, aga paar tuttavat küll. Praegu internetis kerides tundub aga, et 2020. tuleb tõeline beebiaasta ja täpselt aasta pärast saaksin sellele küsimusele teisiti vastata. Nii armas! 

4. Kas keegi su lähedastest suri?
- Ei. 

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2020, mis puudus aastal 2019?
- Oma kodu Tallinnas. Nagu väga-väga-väga sooviksin. 

6. Mis riike külastasid?
- Kui eelmisel aastal sai välismaal käidud mitmeid kordi, siis 2019 aastal käisin ainult Inglismaal. Aga mälestused on vinged! 
Inglismaa seltskond eestlasi. Täditütre 30. juubel. 

7. Mis kuupäev aastast 2019 jääb igaveseks su mällu? Miks?
- Haha, mulle esimesena meenub kohe 1. juuli. See oli päev, kui Elmar kaitseväkke läks. Sellele eelnenud ja järgnevad päevad olid päris hullumeelsed. Näiteks pidime 10 päevaga üle andma oma üürikorteri Tallinnas, kolima 4 aasta eluga Tallinnast Jaani vanemate juurde (et aastake siin elada ja mitte üksi suurt üürisummat linnas maksta), maha matma Saksamaale kolimise plaani, harjuma Elmari uue eluga. Nii palju toimus korraga kuid täna pool aastat hiljem olen ma tänulik, et see etapp just praegu on ja me ei pea enam kunagi muretsema, et ÄKKI NÜÜD! Ainult viis kuud veel kaitseväge. 
8. Mis on selle aasta suurim kordaminek?
 - Minu jaoks on olnud sel aastal kaks suurt kordaminekut. 
1. Tööalane. Ma tunnen, et oma 1,3 koormuse juures olen sellele aega ja armastust pühendanud rohkem kui varasemate aastate jooksul kokku. Ma olen tegelenud tööalaselt asjadega, mida varem teinud pole; korraldanud juba mitmeid üritusi ja viinud lavale oma armsa näitegrupi jõulunäidendi. Kõik see on olnud muidugi koos suurte rõõmuhõisete ja ausalt-öeldes ka natukeste pisaratega, aga praegu tagasi mõelda igaühte neist väärt. Lõpp hea, kõik hea! 
2. Blogi. Minu jaoks oli täiesti uskumatu, et kui kevadel Eesti Blogijate Instagrami kontol esimest korda teiste ette astusin, sain ma niii meeldiva tagasiside. See lõppes sellega, et ühel hetkel olin end registreerinud Eesti Blogiauhindadele. Mõned kuud hiljem sain kirja, et olin enda kategooria esikolmikus. Ma ei suutnud seda uskuda. Kuidas nii? Minu Suhkruprintsess? Seda suurem oli imestus, kui üritusel kohapeal hõigati minu blogi esimeseks. Mul on siiani südames suur tänutunne kõikide ees, kes minu poolt hääletasid. Reaalselt! Ma ei tea, kas uuel aastal osalen, aga selle aasta blogielu on küll olnud superüllatav ja minu jaoks edukas. AITÄH! Kõik see on tänu teile, kes te ikka tahate siia tulla ja tänu teile, keda ikka veel huvitab, mida sel 23aastasel maakooli õpetajal oma elust rääkida on. Suur kummardus teie ees, kaasaelajad! 
Mina peale EBA üritust üritamas viisakalt naeratada, kuigi süda sees laulis! 

9. Mis oli su suurim läbikukkumine?
- Lootus, et ehk sel aastal leian mingi spordiala või tegevuse, mis mulle väga meeldib. Siinkohal loodan, et tulevikus leian endale linnas siiski ühe tantsugrupi, kes mind endale tantsima soovib saada. 

10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
- Jep. Kahe kuu jooksul olen praegu kolmandat korda nii hullus nohus, et ninasprei tahab juba sõltuvust tekitada, aga hingata oleks ju kuidagi vaja. Natukenegi. Siinkohal on väga oodatud teie koduste nõiarohtude retseptid, mis ei tekita sõltuvust, aga teevad nina nipsuga lahti, haha. 
Väike reis Tartusse täditütre juurde nov/dets 2019

11. Möödunud aasta parim ost.
 - Ma olen hullult rahul oma uue arvutiga, mille sain selle aasta maikuus. Arvake ära, kas eelmine andis otsad täpselt keset ülikooli bakalaureusetöö kirjutamist? Vihjena võin öelda, et jah.. Lihtsalt parim ajastus maailmas.:D 

12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?
- Elmari. Ma siiani ei suuda ära tänada seda, et selline mees on minu teele sattunud. Nii abistav, vastutulelik, hooliv, armastav, töökas, mõistlik. Ma olen nii uhke selle üle, kuidas tal on läinud kaitseväes, milline ta on olnud oma sõpradega ja milline on ta võõraste inimestega. Kui ma teda ei teaks, ei usuks ma siiani, et sellised inimesed on päriselt olemas ega eksisteeri ainult romantilistes komöödiates. 
Kui elmar oli juba habeme maha ajanud ja nautisime viimast päeva enne KV algust.

13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
- Inimeste, kes arvavad, et sõnavabadus tähendab seda, et neil on õigus öelda mida-kurat-iganes sülg nende suhu toob. Või veel hullem - mida iganes nende näpukesed internetis kommentaariumites kirjutada soovivad. Ma olen ammu mõelnud sellest ka postitust kirjutada, kuid miskipärast pole tegudeni jõudnud. Ühesõnaga on mul lihtsalt meeletult piinlik nende inimeste pärast, kes ei suuda mõista, et sõnad teevad haiget. Väga palju haiget. Loodan, et uus aasta toob nendeni selle mõistmise. 

14. Kuhu läks enamik su raha?
- Toit, haha

15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
- Teadmine, et ma saan esimest korda õpetajana olla ka klassijuhataja. Ma mõtlesin sellele nii palju ja mõtisklesin, kas saan ikka hakkama. Mis siis, kui ma ei saa? Mis siis, kui ma ei meeldi lapsevanematele? Mis siis, kui ma ei suuda olla piisavalt ja alati olemas? Mis siis, kui... jne. Praegu mulle aga tundub, et olen andnud endast parima ja jätkan selle töö südamega tegemist. See on suurim asi, mida näen, et teha saan. 


16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2019 meenutama?
-Näiteks see, et hakkasin koostöös Järva-Jaani Päevakeskusega tegema projekti "Keerukuju." See keskendub sellele, et viia õpilased nende inimesteni, kellel on liikumis-, nägemis- või vaimupuue. Sellest kirjutas Järva Teataja äsja ka loo ja näiteks kandideerisime sellega ka Tervise Tegu 2019 tiitlile. 
Minu arvates on ülioluline see, et õpilased teadvustaksid seda, millised võimed neil täna on ja suudaksid seda hinnata. Samamoodi oluline on teada, et kõigil ei ole nii palju vedand ja on inimesi, kes sõltuvad elu lõpuni kellegi abist. On neid, kes ei suuda iseseisvalt minna poodi, sest nende ratastool ei võimalda siseneda kuskile, kus pole selleks ettenähtud teed ehitatud. On neid, kes ei suuda kunagi näha loojuvat päikest, esimest kuldset liblikat kevadel või sõbra neratust. On neid, kes ei saa kunagi aru, miks on maailmas õelus või neid, kes pole võimelised üksinda pannkooke küpsetama, ahju kütma või arveid maksma. 
Keerukuju oleme me väiksena ju kõik mänginud? Pannud käed enda õlgade kõrguselt laiali ja siis keerutanud nii kõvasti, et sirgelt kõndida pole enam võimalik; et silmi avades ei suuda me hetkeks ümbritsevat maailma tavalisena tajuda; et me ei saa kohe üldse aru, kus me oleme. Ometi on see lõbus. See mäng paneb naeratama ja liidab sõpru. Nii peaks olema ka elus. Hoiame kõik kokku, aitame ja naeratame koos. Oskame märgata. 
Esimene "Keerukuju" projekti kokkusaamine. Uued kohtumised juba uuel aastal. 

17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:

I õnnelikum või kurvem: Kindlasti õnnelikum!

II kõhnem või paksem: Kilosid vaadates natukene kõhnem, aga palju rohkem rahul endaga. 

III vaesem või rikkam: Rikkam. 


Sel suvel lõpetasin Tallinna Ülikooli bakalaureuse pedagoogika erialal. Lõputöö tegin koolikiusamise ennetamisest. 

18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud
 - Ujunud! Sel suvel ei jõudnud ma Eestis kordagi ujuma. Kurb ja piinlik. 

19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud
- Muretsenud liialt selle üle, kui inimesed on minu tegevust kritiseerinud. Oleksin võinud keskenduda südametundele, mis kinnitas alati, et ajan õiget asja ja inimestele, kes seda omakorda ütlesid. Kahjuks on nii kerge hunniku hea kõrval jääda kinni killukesse negatiivsesse. 

20. Kas sa armusid aastal 2019
 - Ei. 

21. Kui palju üheöösuhteid?
 - 0
Sel aastal käisin kahes pulmas - Tallinna naabrite (pildil) ja ühe töökaaslase pulmas. 

22. Mis oli su lemmiksari?
- Siiani on inimesed sellele küsimusele suht asjalikult vastanud. Ma siis vastan oma super-ebaasjaliku vastuse: The Bachelor; The Bachelorette ja Bachelor in Paradise. Ma olen sõltuvuses ja uus hooaeg algab juba järgmisel nädalal, wohoo!!!

23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
- Ei vihka. 

24. Parim raamat, mida lugesid?
- "After" Anna Todd 

25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
- Minu südame võitis selleaastase SNKVT teise koha omanik Eleryn Tiit. 

Nende naistega sai maha peetud nii mõngigi vahva pidu. Aitäh teile ja kohtume juba 14. veebruaril jälle, et veel mälestusi luua!

26. Mida sa tahtsid ja said?
- Tahtsin PRIMARKis šopata - sain!
- Tahtsin avastada uusi retsepte - sain!
- Tahtsin kisselli kohupiimaga - sain! (eelmisel nädalal õhtul kell 9. Issi oli kohe nõus tegema, haha)
- Tahtsin tööalaselt end rohkem teostada - sain!
- Tahtsin luua kvaliteetset ja ühtlast sisu Instagramis - sain!
- Tahtsin süüa suvel palju arbuusi - sain! 
Inglismaal 2019 suvi

27. Mis oli selle aasta parim film?
 - Hmmm.. huvitav, kas Apollo app salvestab kõik ostetud kinopiletid? Ma hetkel küll ei leia, aga "Tõde ja õigus" oli väga hea. 

28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
 - Sain 23. Oli supervihmane päev. Sel päeval tegutsesin Eesti Blogijate Instagramis. Sain sünnipäevaks kaamera. Rohkem ei mäleta kiiruga midagi.. aaa! Tahtsime minna T1 katusele vaaterattale, aga sellise paduvihmaga ei hakanud minema. 

29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
- Tahaksin öelda, et see, kui poleks pidanud maale kolima. Samas oleks sellega ära jäänud ka viimane pool aastat praegusel töökohal. Kõik asjad on omavahel nii palju sõltuvuses, et ühe halva asja ärajätmine mõjutab ka heade asjade juhtumist. Ehk selleks öeldaksegi, et pole head ilma halvata?
Elmar saatis sõbraga sõbrapäevaks lilli, kui ise Bahamal oli.. (või oli see naistepäev?)

30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
- Mul on konkreetselt kaks võimalus: väga viisakas, kleidid, seelikud, ilusad lokid VÕI teksad, Tsärk, tennised ja megasuured kampsunid. 

31. Mis sind mõistuse juures hoidis?
- Vahepeal see, kui lähedased ja töökaaslased ütlesid, et usuvad minusse ja ma saan hakkama. 
Üks kahest tatoveeringust, mille novembri lõpus tegin. Meie jaoks väga sügava tähendusega. 

32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?
- Öelge, mis te ütlete, aga mulle meenub esimesena BSH - ta päriselt ka meeldib mulle väga oma tõekspidamiste poolest. Teisena ei saa mainimata jätta lemmikblogijat Mallukat. Once a fan, always a fan vist. 

33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
 Mulle ei meeldi poliitika teemal avalikult sõna võtta, sest ma ei ole sellesse piisavalt süvenenud, et suudaksin normaalselt argumenteerida. See on alati olnud teema, mis paneb inimesi halvasti ütlema ja ma loobun sellest. Küll aga võin ma öelda, et isegi mina saan aru, et asjad on nagu päris mädad vist...
 Õpetajatepäeva tähistamine Pärnu Terviseparadiisis

34. Keda igatsesid?
 - Sõpru, keda pole ammu näinud. Näiteks neid inimesi, kellega Tallinnas elades tihedamalt suhtlesime ja kokku saime.. 

35. Kes oli parim uus tutvus?
- Sel aastal olen saanud hästi palju uusi tutvusi blogimaastikult. Näiteks Mona ja Madli - üdini siirad ja heatahtlikud. Veel meenub mulle kohe üks töökaaslane, kes pole küll UUS TUTVUS, aga alles sel aastal olen aru saanud, kui vinge naine ta on. 

36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2019 õpetas.
- Alati kuula oma südame häält. Neid on alati, kellele miski ei meeldi ja kes suudavad ainuüksi silmapöörituse või vingus näoga tuju rikkuda. Tähtsam on hoopis see, kui sa tead, et sa oled õigel teel. 

Lõpetuseks tahan ma veel teid kõiki tänada, sest ainult tänu teile on Suhkruprintsess juba üheksandat aastat olemas ja kustumise jälgi mina veel ei näe! Varsti saame juba koos 10. sünnipäeva tähistada.
Soovin, et teie 2020. aasta tuleks rohkem kui imeline. Hoidke inimeste poole, kes teist hoolivad ja igal võimalusel teie seljataga seisavad. Vastake neile samaga. Tundke rõõmu pisikestest asjadest, sest õhtu lõpuks peaksid olema need just need asjad, mis on olulised ja mis aitavad meil õnnelikena püsida. 
Aitäh! 


Comments

Popular Posts