30. september - mida teen mina ja kuidas läheb Elmaril!?

Teate, sõbrad, ma olen nii rõõmus! Ma olen juba väga pikka aega tahtnud siia tulla ja teile midagi kirjutada, kuid olen jäänud ootama seda "õiget kirjutamistuhinat," et mitte niisama arvutiklaviatuurist midagi välja imeda. Siin ma siis olen ja loodetavasti olete samamoodi õhinas ja seda postitust oodanud nagu mina.
September on juba lõppemas ja mul on vaid üks kusimus - kuhu see kadus? On tunne, et viimased neli nädalat on möödunud vähem kui nädalaga. Hullumeelne! Ma olen saanud anda juba 8 klassijuhatajatundi, milles oleme väga palju keskendunud just koolikiusamise teemale. Ma ei väsi iial sellest rääkimast, sest see on päriselt ka nii oluline. Veel olen ma jõudnud selle kuuga anda 32 eesti keele- ja 24 kirjanduse tundi. Oleme edukalt alustanud tööd õhtukoolis ja olen lõpuks saanud paika oma suvel "ununenud" tervislikuma toitumise harjumuse. Olen viimasel kuul veetnud palju aega Elmariga, kellel lõppes just nädalane puhkus ning veel olen korraldamas mitmeid üritusi. Lahe tunne on ikka see täiskohaga (ja natuke rohkemgi) tööl käimine. Varasemalt olen alati vaid paaril päeval nädalas tööl käinud või enne õpetajatööd graafiku alusel. Mulle väga meeldib see "rutiin," et käin esmaspäevast reedeni kellast kellani tööl, kuid samas töö ise on kõike muud kui rutiin.
Rääkides siia aga Elmarist, mida ma tean, oodatakse nii mõnegi inimese poolt, on lood head. Kolm kuud kaitseväga on täpselt tänase seisuga seljatatud ja järgmised kaheksa veel ees ootamas. Sõduri baaskursus sai tal läbitud juba juuli keskel, peale mida suunati Elmar oodatud ja loodetud autojuhtimise asemel hoopis nooremallohvitseri kursusele. Praeguseks on üks osa sellest juba läbi ja ees ootamas 6-nädalane nooremallohvitseri erialakursus, kus õpitakse lõhkamist, tõkestamist ja muid asju. Haha, ma tundun endale nii targana neid oskussõnu kasutades, aga tegelikult ütleb Elmar mulle kõrval Messengeris kõik ette ja mina vaid trükin teile ümber.:D Kes asjaga rohkem kursis on, saab kindlasti asjale hästi pihta. Kellest Kaitsevägi siiani suure kaarega mööda on käinud, ei saa ilmselt mõhkugi aru.:D Igatahes läheb Elmar novembri keskel kuueks nädalaks aspirantuuri, mis on Võrus. Peale seda on tagasi oodata rühma eest vastutavat Peetsit, kes hakkab juhtima tagala rühma. Sõjaajal rühmaülem. Eks teadjamad saavad mind parandada, kui valesti olen midagi siia kirjutanud, aga loodetavasti sain kõigest õigesti aru.:D
Mäletan, et algne mõte oli hoida madalamat profiili, sest kõik hirmutasid, et kui ta näitab välja palju initsatiivi, pealehakkamist jms, tehakse Elmarist seersant ja autojuhulubadest võib ta vaid unistada. Kes aga Elmarit paremini teavad.. kas kujutate ette, et ta hoiaks madalamat profiili? Või varjaks oma väga head venekeeleoskust vene rahvusest inimestega ühest toas elades ega suhtleks nendega? Jep, seda ta ei teeks, ei teinud ega hakkagi tegema.:D Ta on inimeste inimene, suhtleja ja kambavaim isiklikult.
Praegu on mul väga hea meel näha, et ta saab võtta ajateenimise võimalustest viimast ja palju õppida ning areneda. Edu, Elmar, ja kõik tema lahedad sõbrad ning kaasteenijad!
Sel nädalal toimub nii palju põnevat, et ma ei jõua ära oodata! Homme teeme parima sõbrannaga naiste-õhtu ja läheme koos juuksurisse, kulmuhooldusesse ja hiljem sööma. Ma pole juba väga pikka aega julgenud oma juukseid lõigata lasta, sest olen karmi vaeva näinud, et need üldse mingi pikkuse saavutaksid. Nüüd lõpuks võtan julguse kokku, sest tean, et ega hoolitsemata juukseotsad kasvu ei kiirenda. Vastupidi. Veel tegelen sel nädalal meie kooli vilistlaste kokkutuleku teemaga, saan kokku oma kursaõega, kellega koos teeme oma kuuendatele klassidele sõpruskohtumise Kosel. Veel toimub neljapäeval mitme kooli ühine õpetajatepäev ja juba reedel meie enda koolis sama päeva tähistamine. Sel aastal on õpilased teinud meile eraldi tunniplaani ja isegi riietusstiili paika pannud. Pole enam nii, et peale aktust on meie jaoks päev läbi. Saame hoopis käia kolmes tunnis ja ise õpilasi mängida. Peale seda sõidame kõik ühiselt Pärnu SPAsse mõnnama ja mõtteid koguma/vahetama. Ei jõua ära oodata! Ahjaa, pühapäeval teen mitu pildistamist ka selles imeilusas värvilises sügises. Kes aga soovib - kirjuta mulle ja teeme ära!

Loodan, et teie september möödus eriti tegusalt ja hästi ning et oktoober tuleb veel parem! Ahjaaa! Kes soovib näha täpsemalt, kuidas minu reedene õpetajatepäev möödub, piilugu sel päeval minu Instagrami.

Comments

  1. Hehe, sattusin su blogi lugema juhuslikult kui esimest korda kirjutasid kuti sõjaväkke minekust. Nii tore on lugeda ja samastuda, sest mu kutt teenib ka alates juulist Tapal ja läheb Võrru aspirantuuri. Niiet ootan neid kaitseväeteemalisi postitusi alati suure huviga su poolt, sest hea on lugeda sarnases olukorras oleva inimese hoopis teistsugust suhtumist. Mina põen seda kõike väga raskelt läbi ja siiani pole nõus leppima, et kutt seal on. Niiet üritan nendest postitustest alati leida enda jaoks ka seda positiivset nooti, et mida kõike nad seal tegelikult endale kasulikku saavad. Aga minu jaoks on see jätkuvalt raske ja ootan kannatamatult, et oleks pigem need viimased kolm kuud jäänud, mitte kolm kuud alles teenitud :)

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts