Mina ja minu lugu ... lõhnaõlidega? // Esimene koostöö

Ma tean, ja ei kavatsegi vastu vaielda sellele, et reeglina on alati mõttekam kulutada raha natuke kvaliteetsema mistahes asja peal. Enamasti püsivad asjad siis kauem ja pole nii tihti vaja välja vahetada. Sealjuures aga odavamaid asju ostetakse sama aja jooksul mitmeid kordi uusi ja kokkuvõttes raisatakse ka rohkem raha.  Noh, näiteks kulutad suurema summa talvesaabastele, millega käid mitu talve.. odavamaid peab aga ehk isegi igal aastal välja vahetama. Muidugi pole see kõikide asjadega nii (oma kogemus), aga see sobib hästi sissejuhatuseks minu lõhnasaagale.

Kujutle ette, et sul on käes kaks ilusat pudelit lõhna. Vasakpoolne maksis 7 € ja et see natukenegi kauem peal püsiks kui 5 minutit, peab umbes kümme sussu endale peale pihustama (kogemus!). Paremas käes on sul sama kena pudel, mis maksis mitu korda rohkem (ehk isegi 10 korda.. või enamgi) ja selleks, et mitu tundi hiljem kellesti möödudes ta wow kui hea lõhn!!! mõttega sulle järele vaataks, on vaja 1-2 korda seda endale peale pihustada (kogemus elukaaslase pealt). Kordan jälle, et ilmselt on mõlemas hinnakategoorias nii ühte kui teist, aga üldiselt peaks see nii olema, nagu kirjeldasin.

Minu lõhnad on alati olnud need, mis on vasakus käes. Need on okeid välja näinud ja iialgi pole ma kahekohalist summat nende eest välja käinud. Sellised, mida leiad näiteks Prisma letilt või mõnest odavast meigipoest. Miks ma olen alati selliseid lõhnasid ostnud? Kuna ma olen see inimene, kes tahab olemasoleva raha eest võimalikult palju asju saada. Kui mul on 50 eurot, tahan ma saada viite pluusi, mitte ühte firmalogoga T-särki. Kui mul on kümme eurot, tahan ma ühe tellitud pitsa asemel osta paki pastat, peekonit, seeni, kassitoitu, sepikut, kilo kartulit, õunu ja noh, pigistaksin sinna juurde ilmselt midagi veel. Samamoodi, kuna mulle meeldib vaheldus, tahaksin ma igal talvel neid uusi talvesaapaid, mistõttu ma jälle ei raatsi mitmekordset summat välja käia, et mitmeks aastaks mure murtud oleks.
Üks põhjus on minu eelistustel võib-olla ka see, et mulle hullult (nagu.. hullult!) meeldib poodides käia ja (täiesti suvalisi) asju kokku osta. Kui ma eelistaks ainult ja ainult kvaliteeti, oleksin ma vist kogu aeg pankrotis.

Praegu said mul näiteks korraga otsa kaks lõhna - viie- ja seitsmeeurine. Ühel neist pole kusjuures isegi peal nime. Nii odav vist, haha. :D Olin juba peas valmis mõelnud, et tuleb uuesti sammud Prismasse seada, et uus soetada... noh, ikka see viieka eest..

.. kui just sel hetkel kirjutas mulle armas Moonika Sirowast ja pakkus mulle koostööna proovida ühte lõhna. Esiteks tuli see nii ootamatuna, et kohe hea, et ma trammis midagi rumalat korda ei saatnud. :D Ma teadsin kohe, et minu lõhna-eelistus on magus ja magus ja ainult magus. Ma poleks tahtnud saada lõhna, ja seda siis reklaamida, kui see poleks minu tassike teed. Asusin kohe taustauuringut tegema ja avastasin, et selle parfüümi kirjeldus oli just see minu tassike teed!

Beautiful Eden EDT on Betty Barclay lilleliselt puuviljane parfüüm naistele. Tipunootides on tunda pirni, mustsõstart ning mandariini. Lõhna südamest leiad pojengi, jasmiini ning piibelehe. Lõhna põhjanootidest tunnetad sandlipuu, seedri ja vanilje noote.

Lilled, puuviljad ja vanilje - see ei saa ju kuidagi mitte magus olla. Selletõttu otsustasin koostöö vastu võtta ja juba mõned päevad hiljem sain Omnivast paki. Üllatuseks oli seal hunnikus šampooni- ja palsami testreid (ühte blondidele triibutatud juustele mõeldud kombot ma juba proovisin ja see oli SUPER!), mitu kätekreemi, üks huvitav vaht-niisutaja (nii hea lõhnaga) ja veel üks lõhnake. See viimane lõhnake polnud üldse minu maitse ja kuna ma seda esimesena nuusutasin, siis olin juba päris kurb. Ma nii lootsin, et ma armun sellesse Beautiful Eden lõhna, millest ma lugesin.
Siis aga avasin selle ilusa valge karbi, mille peal oli õrnalt trükitud hele lilleke.. pihustasin seda lõhna ja. OKEI! Armusin! See lõhn oli täpselt selline, nagu ma nii väga lootsin. Magus, värske, lilleline. Kas ma juba magusust mainisin? Ja muideks, seda lõhna tundis ka Elmar paar tundi hiljem koju tulles! SEE PÜSIS PEAL KAUEM KUI KÜMME MINUTIT JA MA PIHUSTASIN AINULT KAKS KORDA!

Just see minu eesmärk ja lootus koostööd vastu võttes oligi, et ma avastan hea magusa lõhna, mis püsib kauem peal. Tundub, et mõned asjad on siiski väärt seda, et natukene rohkem rahakotiraudasid avada. Noh, lõhnad näiteks siis. Selle pudelikese kasutan ma kindlasti lõpuni ja mul on selline imelik tunne, et ma tellin selle siis jälle uuesti. See võitis tõesti mu enda poolele! Selles vist see proovimise võlu seisnebki..

Ainuke halb asi, mida ma öelda saan, on see, et seda lõhna on vist saadaval ainult see pisike variant, kus on 20ml sees?!
Kohe selle lause lõpetamist läksin igaks juhuks üle uurima ja on ikka 50ml versioon ka, mis näiteks MyLookis (link) maksab 25,95 €. Tradehouse'is on sama lõhna väiksem versioon neli eurot kallim, kui MyLookis. Õnneks on see hind kokkuvõttes natukene odavam, kui need "kallid lõhnad, mida ma kunagi osta ei raatsiks," seega tundub, et saan teda perekonda võtmise eest õnnitleda, haha.:D

Miks ma aga mainisin, et see koostööpakkumine on mulle ka nagu väike tunnustus? Kuna vastutasuks ei oodatud blogipostitust, kus ma pean toodet pikalt ja laialt kiitma (või laitma), vaid ainult ühte pilti Instagramis (kui sa veel ei jälgi, leiad mu Instagrami SIIT!). Minu jaoks tähendab see aga seda, et neile meeldib minu pildistamise ja töötlemise stiil. Mul ei olnud ees ühtegi muud kriteeriumit kui vaid see, et pilt oleks minu nägu ja mulle sobima. Ma näen tõesti piltidega alati vaeva, sest töötlemine ja kogu see töö, mis enne avalikustamist toimub, meeldib mulle hullupööra. Mõtlemine, planeerimine, pildistamine ja katsetamine, töötlemine. Just sellepärast võtan ma seda kui komplimenti ja olen ääretult tänulik.

Mäletan, et eelmisel aastal võtsin osa Promoty Instagrami Akadeemiast, kus üks viimastest ülesannetest oli välja valida bränd, kellega ma tahaksin koostööd teha ning siis talle selleks ettepanek kirjutada. Ma ei teinud seda ülesannet. Mulle tundus imelik, et mina oma pisikese jälgijaskonnaga lähen kelleltki midagi paluma. Eestis on niiiiiii palju imelisi tegijaid, kes suudavad asja tuhat korda paremini müüa ja suuremale publikule esitada. Ka just sellepärast olin ma eriti üllatunud ja rõõmus, et minu poole ise pöörduti ja mind "avastati" või "valiti".

Muidugi läksin ka pilti tehes hullult hoogu ja nüüd näitan teile, mis välja tuli. Kiiresti mainin ka seda, et sain eile sünnipäevaks selle hübriidkaamera, mida ma nii kaua igatsenud olen ja millest unistanud. Sünnipäevapostituses räägin täpsemalt, kuidas Elmar mind sellega üllatas ja mis plaanid mul fotograafia osas edaspidi on, hihi. Lõhnast tehtud pildid on aga kõik tehtud uue kaameraga (v.a see pilt, kus kogu paki sisu peal on) - vaatame üle!

Enne aga veel tahaksin ma kahte asja öelda. Esiteks on ainult viimased päevad võimalik hääletada oma lemmikblogide poolt! See võtab megavähe aega - paned ainult linnukesed lemminumate ette ja siis meiliaadressi kah. Mina osalen näiteks eluliste blogide kategoorias www.suhkruprintsess.ee lingiga. Mine anna oma hääl SIIN! 
Teiseks tahtsin öelda, et tehke alati teistele seda, mida te tahate, et teile tehtaks. Tundub nii iseenesestmõistetav.. või hoopiski mitte? Mõelge sellele! Meist endist algab heatahtlikkus ja sellega saab teisi nakatada ja õnnelikuks teha.
Comments

Popular Posts