Viimase aja paar "esimest"...

lubasin küll postituse eile üles panna, aga miskipärast siis, kui pilte üles panema hakkasin, näitas arvuti, et internetti pole.. ja nii kogu õhtu. Aga nüüd on postitus üleval!
Mis on teie viimase aja "esimesed"?
_____________________________________________________________
Enne, kui täna õhtul Elmari, tema venna ja vennanaisega bowlingusse ja välja sööma läheme, panen kirja mõned asjad, mida viimasel ajal esimest korda teinud olen. Ja veel enne, kui ma need asjad kirja panen, tahaks ma saja viiendat korda siin blogis korrutada, et praegune päikesepaisteline ilm teeb mu lihtsalt meeletult rõõmsaks! Lausa nii rõõmsaks, et teisipäeval oli mul imeline päeva!

...ja see imeline päev algaski sellega, et hommikul 6.10 Järva-Jaanis ärgates nägin esimese asjana ilusat sinist taevast. Nii kerge on vara ärgata, kui õues valge ja särav! Sõime empsiga tervisliku hommikusöögi, haarasin oma kodunad kaenlasse ja jalutasin tööle. Terve päev läks hästi ja eriti vinged olid viimased 7. klassi inimeseõpetused. Kõigil oli hea tuju, naerdi, avastati nii enda kui klassikaaslaste kohta uusi asju.. ma lausa lendasin sealt õpetajatetuppa, endal suu kõrvuni. Viskasime seal paar kildu ja ruttasin Peetrisse 7.-8. tunniks eesti keelt andma. Sinna teel käisin kiiresti poest läbi ja üllatasin õpilase üllatusmunaga. Ma armastan ise üllatusmunasid ja olin kindel, et see teeb kõigi tujud heaks. Tean ju isegi, et viimastest tundides on keeruline keskenduda ja mõtted on juba ammuilma kodudes. Õnneks oli päike ka kell neli veel nii särav, et sõitsin hea muusika saatel nautides koju tagasi. See oli igas mõttes edukas tööpäevja ma siiani olen rõõmus, et kõik nii läks. 


NARVA-JÕESUU MERESUU SPA & HOTEL

Aga! Tuleme tagasi esimeste juurde! Kui Elmar Bahamalt tagasi tuli, võtsime kaks päeva hiljem kaheks ööks suuna Narva-Jõesuu Meresuu SPAsse. Ma pole ilmselt üle 15 aasta Ida-Virumaale sattunud ja Elmargi on vaid korraks seal käinud.. selleks siis selline valik. 
Hotell asus üsna mere ääres ja seda nägi ka läbi meie toa akna. Tuba oli kena, pisike ja puhas. Olime kuuendal korrusel. Hotellipaketti kuulus hommikusöök kahel hommikul ja piiramatu SPA kasutamise võimalus. 
Hommikusöögivõimalust kasutasime vaid ühel hommikul, kuna ausaltöeldes see just suurem asi polnud. Hommikusöök kestis minu mäletamistmööda 7.00-10.00 ja meie läksime umbes üheksa ajal. Selleks ajaks oli enamus söök otsas ja seega saime valida vaid mõne asja vahel. Valik oli niigi väike, eriti kui pool otsas oli. 
Esimesel õhtul mõtlesime süüa Meresuu SPA restoranis Meloodia. Valik oli minu maitsemeelele üsna sobilik ja lõpuks valisin kreemja pasta kana, seente ja päiksekuivatatud tomatitega. Elmar võttis fancyma nimega burgeri ja friikad. Elmar jäi enda valitud toiduga rahule, mina mitte. Minu pasta oli vaevalt kreemikas, vaeval mõne seene ja tomati tükiga. Kanatükid olid ülisuured ja mulle tundus, et maitsestamata. Kokkuvõttes oli see üsna maitsetu toit veel ka peaaegu külm.. jahe.. isegi mitte leige. 
"Käsitöö" juustupallid olid väga head.. Need kuueeurosed kümme juustupalli oled muideks TÄPSELT samad, mida sai neljaka eest SPA osas osta. Tundub, et restoranimenüüs küsiti kaks eurot selle eest, et sõna "käsitöö" oli seal ees, hihi. 
SPA osast rääkides pole mul küll halbu sõnu. Saunaarmastajatele oli valikus lausa kaheksa sauna, millest ühes iga täistunnil "saunarituaal". Sees oli 4 erinevat basseini. Üks lastele, teine tulikuum suur mullivann (meie lemmik!!), kolmas massaažijugadega eelmisest natuke jahedam tavabassein ja neljas täiesti tavaline. Seal toimus näiteks vesiaeroobikatrenn ka. Praegu kahetsen, et seda eelnevalt välja ei uurinud, sest oleksin saanud seal tasuta osaleda ja ma kindlasti oleksin seda teinud. Õues oli ka kaks basseini. Üks jääkülm, kuhu peale sauna sai hüpata ning teine 40-kraadime mullivann. Nii mõnna oli läbi nullkraadise õhu sinna joosta. Elamus omaette, sest ma pole kunagi nt tünnisaunas käinud, mis peaks olenevalt välistemperatuurist olema sama efektiga?! 
Kui me parasjagu hotellis ei olnud, käisime näiteks Narva linnuse juures,  sõitsime Narva-Jõesuu x tänavatel sihitult ringi, käisime Jõhvis söömas ja käisime ka kahes sealses kummituslinnas: Sirgalas ja Viivikonnas. Sealkandis on elu ikka hoopis muu kui siin, kus igapäevaselt tegutseme. Nii palju vanasid majasid, lagunenud majasid, silmiriivavaid majasid. Ja tundub, et vähemalt pooltest neist elavad inimesed sees. Arutasime, et peale seda vaatepilti tundub lausa inetu ise viriseda millegi üle. Samas arvan, et kõik võiksid pürgida parema poole võttes aluseks selle olukorra, milles nad ise parasjagu on. Keskenduma ei peaks ju sellele, et "meil on niigi hästi" või "kuskil on olukord kümme korda hullem..." Võite minuga muidugi vaielda! 
Teisel õhtul lõime end lille, et minna sushi-lounge'i.. SEE OLI KINNI! Tulime siis sama targalt tuppa tagasi ja läksime hoopis SPAsse.:D 
 Meie lemmik tulikuum mullivann
 Narvas
 Narva-Jõesuus
 Viivikonna kummitusküla. Seal seigeldes uurisime internetist taustainfot ka. Päris huvitav oli näha, kuidas kunagi rahvast täis ja heal järjel külakesed peamise töökoha kaotuse järel niimoodi välja surevad... Samas elab nende mahajäätud ja lagunenud majade keskel siiani paar inimest..
Viivikonna kummitusküla. 

RULLMASSAAŽ BEAUTIFUL ME KEHASALONGIS

Jah, ma käisin seal esimest korda eelmisel nädalal. Ma ei tea, kas see teeb minust ühe vähestest või paljudest, kes siiani proovinud ei olnud?! Igatahes kinkis emps mulle kaks tasuta massaažikorda sõbrapäevaks ja nii ma lõpuks sammud Kristiine Kehasalongi poole seadsin. 
Põhjus, miks ma esimest külastust olin pikalt edasi lükanud, oli selles, et ma kartsin. Esimene kord on alati hirmutav ja arvasin, et ma ei oska ju ise midagi seal teha. Eeldasin, et kogu massaaži ajal olen seal omapead ja hoian rullis misiganes kehaosa ma aga seal hoida tahan. Tegelikult pole üldse nii!
Esimesel korral jõudsin umbes poolt tundi varem kohale (hakkasin varem minema, et oleks aega kohta otsida. Ma polnud aga märganudki, et Kristiine ristmikul on suuuuur reklaam püsti ja eksimine oleks võimatu!). 
Kohale jõudes võttis mind vastu supersõbralik teenindaja, kes mulle lahkesti kõike seletas, kui sai teada, et olin esimest korda. Ma ei tundnud end kordagi ebamugavalt - vastupidi! Ta jõudis juba kõigest rääkida enne, kui mina küsida jõudsin. Muideks! Kohapeal antakse sulle ka trenniriided, niiet ise kodust kaasa midagi võtma ei pea. Isegi sokid antakse! Lõpuks aga sain siis "Sirje" tuppa ja mulle meeldivaks üllatuseks sain teada, et kogu massaaži vältel ütleb telekas mulle, mida ma tegema pean. Seda ma ei teadnudki enne! Lisaks seletas teenindaja ka masina juures kõike, mida ma teadma pean. 
Tund aega möödus kiiresti ja see oli nii mõnus. Muidugi oli poose, kus oli natuke ebamugav olla või natuke valus.. aga kõike seda kommenteerib jooksvalt ka telekas. Näiteks pakub välja, kuidas mingi asend endale mugavamaks teha. Telekas näitab ja tutvustab ka kohapealmüüdavaid tooteid ja lugeda saab erinevaid fun facte tervise ja rullmassaaži kohta. 
Kujutan ette, et koos sõbrannaga oleks seal eriti tore käia. Lihtsalt jutustada ja nautida! Järgmiseks korraks proovin kellegi kampa saada, sest üks pilet on mul veel ju kasutada! 
Ühe korra hind on muidu 22€, aga ostes mitme korra paketi, saab erinevaid soodustusi. Veel olen näinud, et jagatakse ka minegid soodukate lipikuid nii lehtedes kui mujal (Ühel korral oli näiteks Põhjakeskuse pingikesed neid täis!). 


JUUSTE KERATIINHOOLDUS

Ma olen sellele ammu mõelnud, aga tehtud sai see eelmine neljapäev. Mul on loomulikult laines juuksed, mis teeb automaatselt need ka rohkem või vähem kahuseks. Kui mul oleksid ilusad lokid, oleksin ma väga rahul.. aga lained?! Need on nii ebamäärased ja näevad tihtipeale välja hoopis sellised, nagu ma oleksin märja peaga magama läinud ja siis ärganud, iga salk peas oma elu elamas.
Kunagi värvisin ma alati oma juukseid poevärvidega ja juuksurisse sattusin umbes korra saja aasta jooksul (ja ilmselt siis ka mitte!). Juuksed tulid alati seda värvi, mis juhtus ning ilmselt ei pea ma isegi mainima seda, kui kahjustunud mu juuksed olid. Ilmselt on see siiani põhjus, miks mu juuksed väga ei kasva (mulle endale tundub, et ÜLDSE ei kasva..). 
Linna kolides otsustasin ma elus esimest korda, et nüüd hakkan eeskujulikult juuksurit külastama! Just sel ajal hakkas juuksurina tööle Anna-Liina, kellega kunagi aaaaammmuuuu blogide kaudu natuke suhtlesime.  Sellest otsusest saati pole ma juba mitu aastat poevärvide poole vaadanudki. Ma olen Annaga nii rahul, et soovitan teda sulle ka! Ta teeb alati oma tööd täpselt nii, nagu ma vaimusilmas olin tulemust ette näinud. Ükskord, peale pikka aega heledat triibutamist läksin sinna, et kuule, värvi mind nüüd tumepruuniks! Ta küll üritas mind ümber veenda ja Maris on Maris.. Õnneks sain kohe aru, kui rumal otsus see oli ja nüüd on meil kokkulepe, et kui ma peaksin seda veel kunagi paluma, ta sellega nõusse ei jää! :D Igatahes on seal paar korda käinud mu vend soengut lõikamas ja nüüd ka Elmari vennanaine Kats (alati on nii tüütu kirjutada välja ELMARI VENNANAINE, aga kuna mul on kaks maailmavinget Katsi tutvusringkonnas, siis pean seda tegema). 
IGATAHES... KERTAIINHOOLDUS! Hoolduse tegemine võttis aega vist natuke üle kahe tunni ja peale seda ei tohtinud kolm päeva juukseid pesta, patsi panna või isegi kõrva taha lükata. Viimane oli eriti raske, aga elasin üle ja tulemus on käes! Juuksed on palju sirgemad, kahu ma ka ei tähelda. JESS! 
Esmaspäeval proovin ka HG lõikuse ära ja siis peaks olema tulemus veel parem. Selle lõikuse tulemus peaks olema katkiste juukseotste eemaldamine juuksepikkust säilitades. Ma ei raatsi kunagi otsi lõigata lasta just pikkuse tõttu.. 
Ja lihtsalt niisama ütlen teistele blondinkadele, kes oma külma juuksetooni säilitada tahavad, et ma ostsin Tradehouse'st superhea hõbešampooni! Seda peab peas hoidma umb 1-5 min.. aga pigem vähem. Tulemus on nii kiire! Mina pesen tavaliselt pea tavalise šampooniga ära ja siis lisan hõbekat ka ja hoian tibake. Hõbešampoon ise kuivatab liialt juustes, mistõttu ei pane seda üksi pähe. 
Ükskord pesi Elmar ka kogemata sellega ja siis mõtles pärast, miks ta näpud ja pea nii hall-lilla on.:D Poes soovitati seda kasutada kummikinnastega, kuna pigment on tõesti tugev!
Aga panen siia kaks suvalist snapipilti ka, kus on näha juukseid kohe peaqle hooldust ja peale esimest pesu. 

Ma polnudki ise tähele pannud, et ma seda kätt lõua alla alati sätin, hihihii


Nüüd aga lasen teid pilte nautima, mis on tehtud veebruari teisest poolest tänaseni.
   Kui tervislik toit näeb selline välja, siis wow!
 Elmar saatis Bahamalt lilli


  Need tüüpilised videokõned... :D

   Sultan sai Urr ja Nurr poest uued kassikrõbinad, millest ta sillas on! Rohke lihaga!
  Käisime õpetajatega Tartu Raatuse kooliga tutvumas.. nii ilus kool oli!
 Elmarile Bahamalt tuleku puhul tema tellimus - küpsisetort
 VAATAKE TEDA! NUNNU!


 Vend veetis peaaegu terve oma vaheaja minu juures, käskisin tal ka maski proovida.:D Uskumatu, et see kutt hakkab kolme kuu pärast põhikooli lõpetama.. 
Comments

Popular Posts