Maris + arbuus = süda

Nagu ma juba hommikul kuke kombel kireda jõudsin, olin ma natuke peale kella kaheksat Keskturul ja valmis endaga ühe suure arbuusi kaasa ostma. Käisin päris mitu korda kauplejate vahel edasi ja tagasi - kõik arbuusid olid peaaegu sama ilusad ja hinnad olid ka kõik 1,70-1,90 € kilo. Kui lõpuks poleks üks vene müüja mind vene keeles hüüdes rajal maha võtnud ja arbuusi maitsema kutsunud, kõnniksin ma ilmselt seal praeguseni arutult ringi.

Lõpuks lahkusingi selle sama kaupleja 7kilose arbuusiga ja mõtlesin kohe, et jagan teile ka minu uut lemmikviisi, kuidas arbuusi süüa ja näiteks ka külalistele pakkuda.

Tavaliselt olen ma olnud see, kes kühveldab otse arbuusist suure lusikaga seda endale siise, aga nii läheb väga palju raisku. Kui juba auk on sisse söödud, siis nagu enam ei viitsigi seal kühveldada.
Koorega sektoreid lõigates on tavaliselt pool nägu seal ümaras koores ja põsed kõrvatagusteni (mul alati issi ja vanaisa ütlevad, kui midagi väga head süüa, et "sul on isegi kõrvatagused sellega koos") arbuusised ja kleepuvad. Lisaks tekib siis see probleem, et kuhu need koored siis panna? Kas käia kogu aeg prügikasti vahet või kuhjata endale taldrikusse? Mõlemad on natuke tüütud. Õ n n e k s avastasin ma netis ühte videot nähes lausa ideaalse viisi arbuusi pakkumiseks teistele ja ka ise söömiseks.

Võtad oma veerand/sektori arbuusi ette, tavalise õmblemisniidi kätte ja tõmbad ühest otsast teiseni niidiga koore äärest punase osa lahti. Siis on vaja vaid noaga ülevalt alla paraja paksusega tükid lõigata, need üle ühe kahte lehte laiali lükata ja nautida! Näeb ilus välja, pole muret koorte pärast ja on ülimugav võtta. Vaadake ise piltidelt!

Kui ma endale niisama koju suurema tüki arbuusi ostan, siis tädi Kati eeskujul lõikan kogu arbuusi kuubikuteks ja panen karpidesse. Nii mugav hiljem lihtsalt võtta ja hea maitsta lasta.

Muideks! Mõtlen, et huvitav, kas leidub siin maamunal ühte inimest, kelle vanemad ja vanavanemad ei oleks teda ähvardanud "sul hakkab kõhus arbuus kasvama, kui arbuusiseemneid sööd!" Haha, ma arvan, et kõik on seda lapsepõlves kuulnud. Mulle ütles vanaema alles hiljuti seda, hihi!


Comments

Popular Posts