1. juuli: Nädalavahetus Erik Orgu toitumiskavaga

Ongi nädalavahetus läbi ja erinevad toidud proovitud. Mitmed toidud valmistasid suurt vau-efekti, seega olen ma päris kärsitu ja tahan teiega KOHE kõike jagada! Postitus oleks juba ammu üleval, aga sattusime Monopoli mängima (mina kaotasin!) ja sõime õhtust tavalisest ajast peaaegu kaks tundi hiljem, hihi.

HOMMIKUSÖÖGID

Laupäeva hommikul polnud Elmar hommikusöögi ajal Tallinnas, mistõttu proovisin ma üksi Chia-maasikamoos Skyriga. Kuna õiget Skyri toodet ma ei leidnud, asendasin selle edukalt kohupiimaga. Nimelt kavas on enamus toiduasjade juures võimalus see vahetada millegi meelepärasema või saadava asja vastu. Probleem on lahendatud, kui miskit ei pea maitsema (näiteks asendan mina kõik paprika alati porgandiga) või pole poes saadaval.
See hommikusöök oli parem kui ma arvasin. Meenutas lapsepõlve ja kisselli kohupiimaga, kuigi kisselli asemel olid purustatud maasikad. Kuna need maasikad olid nii magusad ja head, siis jätsin retseptis ettenähtud mee lisamata. 

Pühapäeval tegin kaks erinevat hommikusööki - kartulirõst munaga Elmarile ja kuna käisime turul ja palju on rohkem kui küll, siis endale tegin jälle laupäevast maasika-kohupiima hommikusööki. Elmari hommikusöögis asendasime suvikõrvitsa kurgiga ja avokaado hapukoorega - et oleks sööjale meelepärasem. Kuigi Elmar tavaliselt ütleb, et temale mingit salatit toidu kõrvale teha pole vaja, siis see toidukord oli küll imehea.. ja kartuleid kiitis ta ka taevani. Ilus suur taldrikutäis. Minule oleks olnud sööki täpselt poole vähem. 


LÕUNASÖÖK

Mõlemal päeval tegime lõunaks taco-kana. Mis ma ikka oskan kosta, kui toitumiskavas on lubatud süüa KRÕPSU, TORTILLA KRÕPSU. Ei kurda, hihi!
Kuna kunagi kasutatud toitumiskavas pidin ma kuude kaupa ainult kana sööma, siis on mul praegu üsna raske kanafileed süüa ja seda nautida. Pigem eelistan muud liha. Selles toidus oli aga Taco maitseaine kuidagi eriti hea ja lisaks see juustune kaste ümbes - väga nauditav ja teistmoodi lõunasöök, njämm! 


ÕHTUSÖÖGID

Laupäeva õhtul tegime ahjukartulit tuunikalaga. NÄMMA! Kuna praeguses üürikorteris meil köögis ahju pole, oleme me terve aasta teinud toite kas potis või pannil. Lõpuks ometi otsustasime kapis seisnud multicookerit kasutada - miks me seda küll varem ei teinud. Oleksime saanud kogu aeg ahjutoite ka süüa. Seega pole ma Orgu kavast veel ühtegi ahjus tehtavat toitu proovinud (välja arvatud pitsa, mida vanemate juures tegin). Kuigi tuunikalaga kartuli valisin ma rohkem Elmari pärast, siis üllatas see söök nii meeldivalt. See oli lihtsalt super-super-superhea! Midagi, mille tegemise peale niisama poleks mina kunagi tulnud. Kindel on see, et antud retsept hakkab meil nüüd tihti menüüs olema, kindlasti kohe! 
Ettenähtud salatit me kõrvale ei teinud, sest olime terve päeva värskeid marju ja herneid söönud. 
Appi, nüüd seda pilti vaadates tahaks kohe homme seda jälle teha!

Pühapäevaseks õhtusöögiks oli kartulisalat. Koostisosadelt üsna tavaline, nagu salatit ikka tehakse, aga see miski, mis sinna käis, oli isetehtud majonees. Ma pole kunagi varem seda ise teha proovinud, mistõttu pidin ma poest elus esimest korda ostma näiteks riisiäädikat ja viinamarjaseemne õli (kavas on küll riisiõli, aga lugesin, et viinamarja omaga võim ka asendada, maitse olenat neutraalne).
Kuna mingid mõõtenõusid mul pole, ja googeldamine andis 1spl = 15ml, siis paningi ma õli supilustikatega. Ilmselgelt see päris õige võrdus pole, sest majonees jäi tiba õline ja ma ei osanud midagi lisada ka, et seda muuta. Aga nagu ma lugenud olen, siis majonees läheb paljudel esimesel korral aiataha, hihi. Igatahes peaks hoopis mõõtenõud ostma!
Salat, mis aga lõpuks kokku sai, oli imeline! Ma olen ise pigem makaronisalati inimene, seega kartulisalat oli vahelduseks hea. Majoneesi õlisust salatis tunda polnud, head maitset aga küll.
Lisasime salatisse ka veerand suurest õunast, sest me oleme need "salatis käib õun!" inimesed. See vist on sama, nagu pitsa ja ananassi teema?!:D

Kui kõike toite võrrelda, siis kõige lemmikum Elmaril oli pühapäeva hommikusöök - kartuliröst. Minule lemmik oli maasikate ja kohupiima kombo.. või tuunikala ahjukartuliga. Mõlemad!

Mina ise armastan alati oma toite nii ilusalt taldrikule sättida ja panna, et ma tahaksin sellest pilti teha ja selle kuskile üles riputada. Enamus kordadest ma seda muidugi ei tee, aga isu on seda parem, mida kenam vaatepilt taldrikult otsa vaatab. Küsisin siis Elmari käest ka, et kas talle meeldib või üldse huvitab see kena vaatepilt ja sättimine. "Mmmm, kui toit hea on, siis mul suht suva," vastas ta. Mehed, I guess?:D

Jään nüüd homset ootama, et järjekordseid uusi retsepte proovima hakata, njamm! 

Ja muideks! Kui tahaksid endale ka Erik Orgu toitumiskava ja neid maitsvaid toite ise järele proovida, siis liitu ja kasuta minu sooduskoodi "MARISKURVITS" ja saad -30% soodustust!

Comments

Popular Posts