50 asja, mis mind õnnelikuks teevad // I osa

Olen seda postitust tegelikult alustanud juba pea poolteist aastat tagasi, aga parem lõpetada ja avaldada see hilja kui mitte kunagi, eksole?!
Kui seda postitust kunagi tegema hakkasin, siis ühe kokkuleppe pärast Alice'ga. Ma veel naersin, et see on tegelikult päris kerge, kuna maailmas on tõepoolest nii palju asju, mis mind õnnelikuks teevad.. aga vot sulle! Kui mõtlema ja kirjutama hakata, polegi see nii kerge. Aga asume asja kallale!

1. Perekond
Mul on nii siiralt hea meel, et mul on just see minu perekond. Minu vend, minu vanemad, minu vanavanemad, minu tädid ja minu onu koos nende superlahedate perekondadega. Oleks raske või isegi võimatu lahedamat seltskonda ette kujutada.
Muidugi lisan nüüd siia ka Elmari superlaheda perekonna. Ma olen tõesti üks õnneseen!

2. Loomad
- Pool oma elust olen ma tassinud tänavakasse salaja koju, käinud mitmed korrad loomade varjupaikades, ostnud viimaste sentide eest tänavaloomadele loomatoitu, käinud loomapoodides niisama puuride ees karvaseid ja sulelisi imetlemas - nad on kõik imelised! 8 aastat tagasi saime oma Järva-Jaani koju esimese päris meie oma kiisu - Matšo! Armastan seda väikest tumetumehalli pallikest! Nüüd pea aasta tagasi võtsime Elmariga oma koju ka briti lühikarvalise halli armsa Sultani. Ma ei kujutaks ettegi, et tulen koju ja ta ei jookseks mjautades mulle vastu või ei tuleks öösel mu padja kõrvale magama. Ta pakub nii palju naeru oma naljakate tegemistega ja teeb südame lihtsalt nii soojaks, et ta meil olemas on!


3. Lilled
 - Jah, ma jumalan lilli. Sünnipäevaks, sõbrapäevaks, naistepäevaks, niisama põhjuseta päeval, roosid, tulbid, potililled, kullerkupud, karikakrad.. lihtsalt lilled. Minu arust teevad need toa palju elavamaks ja hubasemaks ja näevad imekaunid välja. Sellel lihtsalt põhjusel kaunistab minu vasakut kätt ilus punane roos. Järgmised tatokad tulevad ka kindlasti midagi lilledest!

4. Pildid
- On ju öeldud, et kõik elus muutub, aga emotsioon ja hetk pildina jäävad igaveseks. Just nende mälestuste pärast ma armastangi pildistada.. ja palju pildistada.

5. Puuviljad, marjad
- Oeh kui õnnelik ma võin olla, kui mul on kodus kobar viinamarju, arbuusi või vaarikaid - need just ongi mu lemmikud kõigist!


6. Uni
- Kui ma natuke rohkem kui kaks aastat tagasi lennujaama kohvikusse öötööle läksin, sain ma tegelikult aru, kui tähtis uni on. Ärgata pea iga öö kell 01.00-03.00, et siis taksoga tööle põrutada.. see rikkus ära ka vabade päevade unegraafiku, rääkimata sellest, kui peale 10 kuud öövahetused päevaste vastu vahetasin. Rohkem kui aasta peale öösel tööl käimist ei maganud ma kunagi korralikult. Ärkasin vähemalt 3-... korda öösel üles, uni oli katkendlik ja ma ei puhanud välja.
Nüüd, kui öösel töötamisest on rohkem kui aasta möödas, olen ma avastanud enda jaoks kõrvatropid, mis on reaalselt ainuke võimalus selleks, et saaksin end päriselt välja puhata ja hommikul rõõmsana ärgata.

7. Eesti muusika
- Raadio Elmar! Meie Mees! Eesti bändid! Eesti muusika! Simmanid! Ma oskan vist enamusi eestikeelseid lugusi kaasa laulda, olenemata laulu vanusest või esitajast.

8. Üllatused
- Jaaaaaa! Kunagi tegin ma ühele kursakale jõuludeks pisikese üllatuse. Kuigi me väga kooliväliselt ei suhtle, tean ma, kui hea inimene ta on, ja lihtsalt tahtsin talle pisikese kingituse teha. See üllatas teda kohe kindlasti! Või kui üllatan Elmarit ootamatult väikese küpsetisega. Või Mariet burksiga, mille talle Tallinnast kaasa ostsin. Või Elmari suur üllatussünnipäevapidu! Või Elmari vanematele kuuri kingituse jätmine ja kuuri seinale plakati kleepimine, et vaadake kuuri!
Siinkohal pean kindlasti mainima ka seda, kui mu armas sõbranna Katrin mulle üllatuse tegi. Saatis SmartPosti automaati anonüümselt ümbriku, mille sees oli armas kiri ja kinopilet, šokolaad. Mul polnud kinno jõudmiseni aimugi, kes selle üllatuse tegi ja kellega ma filmi vaatama lähen. Ma olin nii õnnelik ja hakkasin lausa nutma, kui ümbriku avasin. Love you, Katrin!

9. Hea klienditeenindus
 - Võib olla see, et ma olen viimased pea 2 aastat ja enne seda 2x3 kuud klienditeenidnajana töötanud, olen ma head teenindajat väga hindama hakanud. "Tere" ja "aitäh" ja väike naeratus võiks ju olla. Lisaks on väga hästi aru saada, kas teenindaja on tööl paha tujuga või mitte. Endast võin ma seda küll kindlast öelda, et üritan pakkuda inimestele võimalikult head teenindust, tulla vastu nende soovidele, kui mul vähegi võimalus on. On olnud isegi juhuseid, kus hommikul vara kliendid öelnud "Oi, selline rõõmus teenindaja teeb nii vara küll tuju heaks."

10. Hea klient
- Teenindajana näeb väga palju erinevaid inimesi. Mõned ei ütle teregi ja teised naeratavad tänades. Mõned ütlevad "anna mulle seda" ja teised "palun, kas ma saaksin..". Mõned tulevad kurjalt küsima, miks ma ei pane konjakit õigesse klaasi ja teised saavad aru, kui meil konjakiklaasid parasjagu otsas on. Ühed kliendid jätavad oma nõud, paberid, pudelid ja pakendid, toidujäänused üle laua vedelema, teised panevad kõik kokku või toovad koguni nõud meile ära.
Kunagi poes töötades ütles üks halvas tujus klient mu kaasteenindajale "Aga klient on kuningas!". Vastuseks sai ta "Klient on kuningas siis, kui ta teenindajaga hästi käitub!" Ma arvan, et just täpselt nii need asjad ongi.

11. Tähtpäevad
-Jõulud, aastavahetus, jaanipäev, sünnipäev, volbriöö, halloween, sõbrapäev, lihavõtted, nimepäev - you name it! Mulle meeldib mõte heast eest muusikast ja suurest lõkkest, samuti värvitud munadest, nõidadeks riietumisest või pisikestest südametest, mida kõigiga jagada. Jaa!


12. Tatokad
- Minu arvates tatokad on nii ilusad ja kaunistavad inimest. Oma esimese tatoka tegin ma siis, kui sain 18. Olin siis esimest korda päris lepinguga tööl ja oma esimese palga eest selle kaunikese oma käele teha lasingi.

13. Vann
-Kuna meil Jaanis pole juba aastaid vanni olnud, siis kunagi käisin alati Türil vanavanemate juures ja palusin igal õhtul vanni minekut. Kui käisin talvel Inglismaal ja vanni nägin, palusin ma jälle kohe, kas võin ühel õhtul vanni minna. Kui meie eelmises üürikas oli vann, siis ostsin ma kohe mitu vannivahtu ja panin igal korral pool pudelist vette.

14. Maalkäigud
- Kuigi viimase aasta jooksul olen ma igal nädalal töö tõttu maale sõitma pidanud, on see ikka kuidagi hea tunne. Jaani sõitmine on nii kodune ja kui juba tuttav tee ees, siis läheb süda  nii soojaks.

15. Midagi uut...
- Kuna ma olen kaksiku tähtkujust, siis pole ime, et ma tüdinen väga kiiresti asjadest ja uus-uus-uus on alati lahe ja ligitõmbav. Olgu selleks siis uus pluus, uued kaaned telefonile, uude kohta minek või millegi uue tegemine.

16. Minu õpitav eriala ja töö - õpetaja! 
- Ma olen maailma suuruselt õnnelik, et ma saan tänasel päeval olla õpetaja ametis. Kuigi see tuli täiesti ootamatult ja vahetult enne sisseastumiskatseid peale gümnaasiumi lõpetamist, olen ma õnnelik, et asjad nii läksid! Kuigi õpetaja töö võib olla pingeline ja mõnel hetkel isegi pisara silma tuua, pole olemas samaväärset õnne, kui õpilased vaatavad naerulsui mulle otsa, arenevad oma oskustes ja tahavad minuga killukesi oma elust jagada. Nad on nii siirad!
Minu üks unistus ja eesmärkidest tulevikus on saada esimese klassi klassijuhatajaks ja viia need siirad maailmaavastajad nii kaugele, kui võimali - esimesest neljanda/kuuenda klassini. Ma tahan olla nende jaoks olemas, neid suunata ja õpetada neile asju, mida nd terve elu kasutavad ja meeles peavad. Minu unistus on see, et vähemalt üks õpilastest ütleb 20 aasta pärast, et õpetaja Maris on just see, kes mulle nii palju õpetas! Täpselt nii mõtlen mina enda algklasside klassijuhataja Evist!

17. Päike
- Mulle meeldib ärgates esimese asjana näha, et toa seinal on päikesekiired. Mulle meeldib kanda päikeseprille.

18. Sõbrannade-õhtud!
- On tavaks saanud, et kui satume Marie ja Janeliga samal ajal kõik Jaanis olema, siis me ikka saame kokku. Või näiteks plaanime Katriniga midagi ülilahedat, või kuidas mõni aeg tagasi Brittaga Tallinnas väljas käisime. Sellised õhtud on alati lihtsalt super!
Alles kuu aega tagasi veetsin oma sünnipäeva maailma lahedamate tüdrukutega. See õhtu jääb mulle kindlasti eredal kogu eluks meelde. Aitäh teile, armsad!


19. Kino
- Romantilised komöödiad/draamad.. või multikad! Mina olen alati valmis kinno minema!

20. Sõbralikud/naeratavad võõrad
- Mulle meeldib, kui keegi tuleb tänaval vastu ja naeratab. Või kui keegi läheb tänaval kogemata vastu ja siis samal ajal ütleme "oih, vabandust!" või kui keegi tuleb ütlema, et "näe, te pillasite selle!" Veel meeldib mulle näha, näiteks bussiga sõites, kui keegi võõras on telefonis ja naeratab - äkki keegi kommenteeris just tema pilti, et ta on superkena? Äkki tema uus tuttav kutsus ta just välja? Äkki vaatas ta supernunnut kassivideot? Vahet pole vähemalt on tal naeratus suul ja see teeb minu ka rõõmsaks.

21. Kiigud/karussellid/batuudid
Jep, nagu väike laps. Ma võiksin tunde sõita peadpööritaval karussellil, kiikuda järveääres kiiguga, hüpata batuudil, veeretada end mäest alla, keerutada end niisama käed laiali taevasse vaadates..

22. Väljasõidud
 - Ma olen alati väljasõitude eel nagu väike laps - mõtlen kõik sadakorda läbi ja kujutlen end ette seal kuskil.. Kunagi Elluga tegime alati kava, kui lõbustusparki läksime. Kirjutasme täpselt üles järjekorrad, mitmendana kuskile atraktsioonile läheme.. me ei toiminud tegelikult kunagi nii..

23. Tantsimine
- Ma ei tea, miks see alles kahekümne kolmandale kohale tuleb, aga tantsimine on kindlasti minu asi! Olen aastaid ja aastaid käinud Järva-Jaanis Ülle juures tantsimas, proovinud Tallinna Ülikooli Soveldajate rühmas rahvatantsu.. ma teeksin seda kõige siiani, kui oleks ajaliselt võimalik. Ma võin nädalavahetusel minna vabalt ainult ühel põhjusel peole - ainult selleks, et tantsida!

24. Unistamine
-Unistades tundub alati, et kõig ongi võimalik ja kõik lähebki hästi. Ma saangi oma maja ja saan seda meelepäraselt sisustada. Ma saangi lapsed ja õpetan neile seda, mida minu vanemad mulle õpetanud on. Ma saangi kunagi veel koduloomi (Elmari lemmikkoera kindlasti!). Ma saangi kunagi veel kuskil tantsurühmas tantsida ja esineda. Ma saangi vähemalt ühe korra elus suvel pruuniks. Ma saangi kunagi endale oma klassi, kellega koos aastaid liikuda ja areneda. Ma saangi! Ma tean, et ma saan!

25. Tagasiside
- Mulle meeldib saada oma tegevuse eest tagasisidet. Mulle meeldib, kui inimene tuleb minu juurde ja ütleb päriselt, mida ta asjast arvas. Mulle meeldib, kui ma näen, kas minu tegevused lähevad kellelegi korda, kas need aitavad kedagi, kas need meeldivad kellelegi või hoopis vastupidi.
Mulle meeldib, kui peale tundi õpilased ütlevad, mis neile meeldis ja ei meeldinud. Mulle meeldib, kui mu postituse alla keegi kommentaari jätab. Mulle meeldib, kui keegi tuleb ja päriselt ütleb, kui midagi on halvasti.

Mitme õnne-punktiga sina samastuda saad? Mis teeb sind õnnelikuks? 


Comments

Popular Posts