29. JUULI: Mis on meie nädalavahetuse söögilaual ja palju see kõik maksab?

Nagu ma suures kaalulangetuse postituses (LINK)  rääkisin, olen ma mõnda aega proovinud ise söökida osas tervislikke valikuid teha ja neid Orgu toitumiskava toitudega läbisegi söönud. Nüüd mõtlesin ma aga jälle mõneks ajaks täielikult vaid etteantud toite valmistada, kus kõik kogused on minu jaoks arvutatud ja mulle ei jäägi muud kui kokkamisrõõm. Kuna ma väga tahaksin teiega mõnda head sööki jagada, aga nädala jagu läheks asi liiga pikaks, siis võtan teiega jagamiseks selle nädalavahetuse.

Valisin endale menüüsse kõik toidud, mida ma varem teinud pole, aga mis kõik väga ahvatlevad tunduvad. Enamus neist on kavas täiesti uued retseptid.
Kuna antud toitumiskavasse saab lisada ka kõik pereliikmed (makstes sealjuures ikka vaid ühe tellimise hinda, mitte iga inimese pealt eraldi!), siis nädalavahetusel tegemisse minevate toitude kogused on arvutatud kahele - nii mulle kui Elmarile grammitäpsusega, lähtudes meie pikkusest, kaalust ja eesmärgist (Elmarile 66% ja mulle 34%  valmis kogusest).
Samuti valisin lõunasöögi mõlemale päevale sama. Tihti öeldakse, et "mul pole aeg iga päev kokata..." siis tegelikult või ju ka kaheks või isegi rohkemaks päevaks ette kokata sama sööki.
Kui nädala jooksul kava jälgides oleks hea jälgida ka kaalu, siis ma arvan, et isegi kaks päeva annab mingi tulemuse. Kui ei, siis pole midagi, kui jaa, siis annan teile pühapäeval/esmaspäeval uues postituses juba teada. Lisan sinna ka toidukordade pildid ja annan teada, kuidas hästi maitses (nagu mu isa alati ütleb).

Nüüd aga poeskäik. Minult on mitu korda küsitud, et palju meil siis toidule raha kulub. Arvatakse, et jubepalju. Kui ma mõtlen enda toidukorvi maksumusele ilma kavata, on see tunduvalt suurem, sest mitmete eurode eest lendab korvi igasugu ebavajalikku kaupa, mida ei peaks sööma või mis lõpuks jääb hoopis söömata. Seega kindlaid asju ostes kulub meil poes vähem raha. Tegelikult on aga kõik kava kasutaja enda kätes. Kui vaatate ülemist pilti, siis iga toidu juures on €-märgid, mis näitavad, mis hinnaklassi antud retsept kuulub. Kui tahan, võin süüa iga päev €€€-märgistusega toite ehk näiteks mereande, aga kui ei taha, saan ka väga odavalt läbi ajada.

Kuna käisime enne poodlemist Õismäel ujumas, jäi meile teele Kadaka Selver, kust vajalikud asjad ostsime. Toidukorv läks kokku maksma umbes 20€, aga kuna kõiki asju ei müüda täpipealt kogustes, mida meil vaja on, ei kasuta me kõike ostetut ära. Näiteks oli kava järvi vaja 110g suitsusinki pühapäevasesse salatisse, meie aga leidsime kõige pisema singi umb 200g kalkuni suitsusingi. Seega tuleks tegelikult kahe päeva toidukord veel odavam. Kindlasti on palju asju ka kodus olemas, seega tavalisemaid asju ei peagi kogu aeg ostma, näiteks kookosõli, tomat, munad, maitseained jne.
Hinna sisse ei arvutamud ma maasikaid, mida oli meie toitudesse kokku vaja 585g.. need ostsin äsja ja hinnaks natuke üle 2 €. Homme enne vahepala kavatsen veel turul arbuusi ostmas käia, sest maksku mis maksab, poe arbuus pole pooltki nii hea! Ma olen hea arbuusi nimel nõus maksma ka selle kallima kilohinna, mida turul küsitakse. Kui aga kõht üldse tuhi pole, jätame (ja alati võib jätta) vahepala üldse söömata.

Loodetavasti tuleb teil väga vahva nädalavahetus imehea söögiga!
Kui tahad proovida õnne võitmaks Erik Orgu 6-kuuse toitumiskava võitmisel ja ei osa veel 110 inimese seas, kes juba endale võimaluse on andnud, siis võta minu blogi auhinnamängust osa SIIN!
Kui aga oodata ei jõua ja juba kibeled rohkem kui 400 retseptu uurima ja katsetama, siis kasuta liitumisel minu sooduskoodi "MARISKURVITS" ja saa kavalt -30% soodustust!

Comments

Popular Posts