26. DETSEMBER - MIS JÕUL? MIS KINGITUS?

Käbi-käbi-käbi-käbi,
käbi-käbi-käbi-käbi, 
käbi-käbi-käbi-käbi, 
minu luuletus sai läbi
Ilmselt on tegu aegade parima leiuga, kui mõned tunnid enne kingutuste jagamist peab googeldama "Lühike jõululuuletus" ja siis kiiresti neli rida pähe õppima. Sel aastal aga sain jälle tunda end kindlalt, et mul see tore käbi-luuletus on.. kuniks mu vend selle enne mind ette lugeda sai.. ehk sel aastal sai pakid lunastatud toredate seikade jutustamisega õpetaja elust ja Elmariga Kaerajaani tantsides, hihi! 

Tegelikult on alati nii, et ootad midagi nii meeletult kaua aega.. nips.. läbi! Nii ka sel aastal. Nüüd ruttu-ruttu panen kirja selleaastased jõulujutukesed, et uuel aastal uue hooga edasi minna. Minu jõulud algasid juba nädal tagasi Tallinnas, kui Kats ja Raiks meile külla tulid ja plaanisime neljakesi natuke jutustada ja kingitusi jagada. Kuna kingitused on alati väga põnevad, siis panen kirja kah, kellele ma ise mida tegin ja mida ise ka sain. Katsile kinkisin mina kino esilinastuse pileti "Viiskümmend vabastatud varjundit" filmile. Eelmisi osasid oleme alati käinud koos vaatamas ja kolm on ju kohtuseadus! Veel meisterdasin talle umbes 300 sildikest erinevate toredate lausetega, mille saatel igat päeva imeliselt alustada! Ise sain Katsilt JOIKi 60-minutilise näohoolduse - vau! Pole kunagi varem kuskil näohoolduses käinud. Sõpsid kinkisid Elmarile "Klassikokkutulek 2" esilinastuse piletid ka, mis tähendab, et veebruaris saab juba kaks korda kinno minna. Ise nad tulevad ka, seega jälle tore õhtuke neljakesi. 

Esmaspäeval istusime paari kursakaga Hellas Hundis ja jutustasime paar tundi. Dresscode oli jõulukampsunid, aga kuna mul pole õnnestunud siiani mitte ühtegi soetada, õmblesin ma endale  jõulukarda pluusi külge. Üsna lähedal, eksole! Jällegi väga tore õhtu! 

Kolmapäeval oli kolmas jõuluistumine - Janeli ja Mariega. Kuna Janeli ja mina oleme Ülikoolilainel ja elame linnas ning Marie on supernunnu poisikese värske ema, siis on meil kõigil üsna vähe aega ja võimalusi jälle kolmekesi kokku saada ja jutustada. Sellepärast oligi jälle vahva näha ja muljetada ja muidugi ka kingitusi üle anda! Janelile kinkisin mina aktiivsusmonitori ja Mariele mõnna kampsuni ja toidukarpide hunniku. Marie kinkis mulle joogamati, mida ma nii väga tahtnud olin. Janeli sai temalt Ülemiste kinkekaardi. Janeli kinkis Mariele tema lemmikripsmeka ja riitsinusõli ja mulle Hetk Iseendale märkmiku. Kõige naljakam oli see, et ma olin endale tegelikult juba väga tuusa 2018 aasta märkmiku soetanud, aga Janeli kingitud märkminu sisu oli nii ilus ja lihtne ja puhas.. see võitis kohe mu südame. Muidugi meie seltskonna esimene beebike sai ka kingitustega üle kuhjatud. Ta on tüeline kullatükk.

Neljapäeval oli Järva-Jaani kooli jõulupidu. Panin piduriided selga, võõpasin huuled punaseks, tegin vennaga esimest korda mõlema poole nõusolekul pillti (hihihi), tegin oma karikamängu võiduklassile šokolaadikoogi ja läksingi kultuurimaja poole. Muidugi kui olin peaaegu sinna jõudnud, siis avastasin, et prillid jäid koju. Ots ringi ja koju tagasi. 
Pidu oli väga tore. Käisin mitut õhtujuhi poolt korraldatud mängi mängimas ja bändi ajal (hiljem disko ajal) olime pea terve muusika mängimise jooksul õpetajatega tantsuplatsil. Tantsimine on mul ikka nii südames, hihi! 

Reedet alustasime õpetajatega jõululõunaga Arturi šašlõkibaaris. Seltskond oli väga tore ja koht oli superkena. Et mitte pikalt negatiivsel toonil kirjutada, siis lühidalt - tellisin Armeenia salati, mis kirjelduse järgi tundus olevat isuäratav, kui oli hoopis paprikaga üle kuhjatud (paprikat ei pidanud olema sellel salatis tegelikult) ja umbes kilo majoneesiga üle kastetud, niiet sain lauda nagu ühe lumise valge hunniku.
Matemaatikaõpetaja Elega tegime pisikesed kingitused ka. Mina kinkisin talle armsad kõrvarõngad ja tema mulle purgikese siltidega, mida ma pean lugema, kui mõnel hommikul enne tööd ei tunne end nii hästi, kindlalt või vajan positiivset sõna.
Õhtu jätkus kultuurimajas jõulukontsertiga, kus mu vend elus esimest korda esines tantsimisega. Ma pole kunagi varem nii uhke olnud. Minu vend ja tantsib! Lihtsalt kirjeldamatult lahe ja hea meel! 
Peale kontserti ruttasime issiga koju, et kiirelt ette valmistada üllatus empsile. Nimelt olin ma läbi Malluka facebooki lehe võitnud empsile jõuludeks uue Samsung 8 telefoni!


Kingitus edastatud, ruttasin klassivenna poole, et oma põhikooli klassikaaslastega juttu puhuda ja muljetada. Tore, et sellisest jõulueelsest istumisest on meil juba mitmeaastane traditsioon. 
Kui kell juba järgmist päeva näitas, võtsin sõbrannad autosse ja sõitsime umbes 20km, et litsalt tantsima minna. Polegi ammu seda teinud.

Laupäevane päev möödus Koerus Elmari perega jõule tähistades. Meie kinkisime Elmari venna perele SPA kinkekaardi ja emale juuksesirgendaja. Selgus aga, et kink oli lausa nii tahetud, et isa kinkis ja sirgendaja emale. Noh, kaks on ikka parem kui üks, eksole, haha. Ise saime kuuse alt megatuusa uue panni koos viie erineva labida ja kulbiga. Kuna ise olime pannisoovi edastanud, siis läks see nii õigesse kohta. Jess! 

Pühapäeval pidasime jõule Jaanis empsipoolsete sugulastega. Meie, onu ja tädi peredega ja vanaema. Mina panin kuuse alla järgmised kingitused: Elmarile alkomeetri, issile Bauhofi kinkekaardi, empsile Hetk Iseendale motivatsiooniraamatu, vanaemale kulmupliiatsi ja vennale juuksuri kinkekaardi. Ise sain koju rösteri, mida ma juba sada aastat olen soovinud, aga ise ei ole raatsinud osta, hehe. Jõulud on ikka tore aeg küll! 

Lõpetuseks tahaksin ma rääkida sellest, kuidas me Elluga SmartPosti vahendusel kinke jagasime. Võinoh, eks see saatmine oli nagu saatmine olema peab. Mina kinkisin Ellule Buduaari kalendermärkmiku, ilusa veepudeli ja kaks suurt pakki tema lemmikteed. JA MILLE MINA VASTU SAIN!? See on kindasti nüüd minu lemmikute kinkide TOP1 koos kindla plaaniga ise järgmine aasta kellelegi samamoodi ja samasugune kingitus teha. SUPERLAHE! 
Nimelt kui omavahel arutasime, et mida jõuludeks üks ja teine sooviks, siis mina tahtsin kalendrit seinale. Seda tegude kalendrit, mis näeb ilus ja lihtne välja ning kus igal päeval on kirjas uus tegu, mida teha. Pakki kätte võttes oli see aga palju suurem ja sada korda raskem, kui see kalendrike oleks ise olnud. Okei. Avasin siis kasti ja kõige peal, enne sisu nägemist oli kaart, kus Ellu ütles, et tahtis tavalise kalendri ingituse viia kõrgemale levelile ja kingitud on hoopis järgmine. Tegude kalender, mida ma niiväga tahtsin - selle sain. Lisaks oli kastis 12 eraldi pakitud kingitust ja ümbrikku, millest igal ühel oli peal kiri, mis kuus selle avada võin. Ehk igal korral, kui on aeg kalendrilehte jälle keerata, kaasneb sellega ka üks kiri ja kingitus Ellu poolt. KAS POLE MITTE LAHE?! 

Lõppude lõpuks on ju alati tore kingitusi saada ja veel toredam neid ise otsida ja pakkida ja kinkida, aga kõige lahedam jõulude juures on see, et inimesed tulevad kokku. Pere, sugulased, sõbrannad, klassikaaslased - lemmikuim osa kohe kindlasti! 
 Vot selline nägigi välja Ellu kingituse sisuComments

Popular Posts