18. NOVEMBER - mõned armsad kingiideed jõuludeks


Täna on laupäeva õhtu. Istun praegu meie kodus Tallinnas. Kollased jõulutulekesed põlevad, kaminas on mõnus tuli ja Sultan mängib oma uue lemmikuga - suuuure pappkarbiga. Kuidagi nii mõnus on olla. Jõulutunne on!

Ma ootan meeletult jõule. Ma olen jõule armastanud juba nii kaua kui ma vähegi mäletan. Ma armastan jõuludeks tubade kaunistamist: tulekesed, küünlad, karrad, kuusk. Ja veel kingitused! Need on vist mu lemmikosa. Ma võiksin veeta tunde ja lausa päevi poodides oma armsatele inimestele kinke otsides. Jõulud on täpselt see aeg, kus ma tahaksin kõigile head teha! Kõigile kuhjaga kingitusi! Ma isegi leidsin ühest poest mitu asja, mida ma hea meelega oma õpilastele oleksin kinkinud! Kuna aga kõikidele oma õpilastele ma kingitusi teha ei suudaks, siis ei hakka ka kedagi valima ja erandeid tegema.

Ühel päeval mõtlesin, et tahaks kuidagi ka oma õpilastele midagi head teha jõuludel. Lõpuks tekkis mulle idee enne jõulupidusid aidata mõnele tüdrukule pähe imeilusad lokikesed või mõni soeng. Võib ju olla olukord, kus vanemad peavad tööl olema või ajaliselt ei jõuaks (näiteks bussilapsed). Eks näis, kas soovijaid on ja kuidas sellega lõpuks läheb. Vähemalt idee on olemas!

Tegelikult minu maailma lemmikuimad kingitused on just need ise tehtud asjad. Näiteks kõige meeldejäävam ja lahedam kingitus siiani on mul saadud minu täditütrelt Ellult. Nimelt otsis ta välja 365 tegevust, motiveerivat lauset ja tarka sõna, kirjutas need sildikestele ja pani purki. Nii sain ma võtta järgneva aasta jooksul iga päev ühe sildikese, millega panna algus oma ilusale päevale. Ma kandsin seda purki igal pool kaasas, et jumala eest ükski hommik vahele ei jääks. See oli tõesti meeletult lahe ja meeldejääv!

Veel meeldivad mulle kingitustena kasvõi pealtnäha tavalised kirjad. Paberile enda käega kirjutatud sõnad on sada korda väärtuslikumad kui need arvutis saadetud. Ma olen tõeline kirjade fänn! Nii on mulle kogunenud koju üks karbitäis kirjakesi, mida ma elu jooksul saanud olen. Tõeline aare! Väga tihti on juhtunud, et sünnipäevadeks või jõuludeks olen ma pannud kirja oma mõtted ja need kindlale inimesele kinkinud.
Eriti lahe on saada kiri inimeselt, keda iga päev ei näe. Saata kirju postiga näiteks! Absoluutselt ülilahe! Kuna ma ise seda väga hindan ja armastan, ostsin ma ka ühele oma klassile, kellega kirja teemat õppisime, ümbrikud. Kirjutasimegi päris kirja, saatsime päriselt ära ja jäime päriselt vastuseid ootama. Nii hea meel oli näha, kuidas õpilased nädal hiljem tulid rõõmsalt: "Õpetaja, ta sai kirja kätte!!!!" Nii siiras rõõm!

Näiteks veel üks põnev idee parimale sõbrannale või kutile/prutale. Mina tegin sellise kingi Elmarile meie esimeseks aastapäevaks. Kingituse tegemine võttis täpselt 1 aasta. See idee tuli mulle kohe - minu ja Elmari algusest.
Ostsin poest ühe täiesti tavalise valgete lehtedega märkmiku. Ostsin mõned südametega erinevad kleepsud, värvilised pliiatsid ja jäingi ootama, mis saama hakkab. Kõik mis sai, panin kirja. Kirjutasin kuupäeva ja sinna alla mõne lausega mida põnevat või erilist juhtus. Joonistasin, kleepisin mõne detaili konkreetsest päevast ja tegin lehed väga ilusaks. See märkmik oli mul täpselt aastakese peidus ja pidevas täitmises. Nüüd on nii hea meenutada, millal miskit juhtus või mida erilist Elmar mulle öelnud on. Olen seda isegi natuke edasi täitnud. Vot kui põnev asi ka kunagi lastele näidata, või mis?! Panin kirja ka mõned lausekesed eraldi lehele, mida on teised meie kohta öelnud. Näiteks mäletan nüüd elu lõpuni oma Türi vanaema kuldseid sõnu, kuigi teda enam meiega ei ole.
Miks mitte teha selline kink ka oma parimale sõbrale?!

.. ja veel üks kingiidee. Selle konkreetse kingi tegin ma Janelile 20. sünnipäevaks.
Ostsin suures koguses ümbrikke, võtsin paberit, pliiatsid ja hakkasin aga kirjutama. Igale ümbrikule kirjutasin peale "AVA KUI..." ja siis rodu erinevaid olukordi. Ava, kui oled näinud halba unenägu. Ava, kui oled pankrotis. Ava, kui vajad motivatsiooni. Ava, kui oled kurb. Ava, kui sul on vaja üht head naeru. Ava, kui tunned end üksikuna... ja nii edasi. Igasse ümbrikusse kirjutasin vastavalt ümbriku pealkirjale sisu. Väikesed kirjakesed ja mõnel korral panin ümbrikusse ka mõne asjakese kaasa. Võimalusi on meeletult ja see on jällegist täpselt üks selline lahe kingiidee, mida teha heale sõbrale. Igaks juhuks ma rohkem reetma ei hakka, sest Janelil pole kõik ümbrikud veel avatud, hihi!

Loodetavasti sai nii mõnigi teist ühe huvitava mõtte ja idee, mida kellelegi kallile kinkida! Mina ei jõua aga ära oodata, et oma selleaastasi kingiideesid saaksin ellu viima hakata! Kui kellelgi on aga veel midagi põnevat tagataskus, siis hea meelega kuulaksin, mis see äge idee on!
Mõned pildid märkmikust, mille Elmarile tegin. Keskmisel pildil on näha, et kuivatasin ühe roosi lehe ka ja panin selle mälestuseks märkmikku, hihi. 

Comments

Popular Posts