2. JAANUAR

Paljud inimesed ei mõista üldse seda, miks väga paljud inimesed on aastavahetusel "uus aasta, uus mina!" vaimus. Mulle see meeldib. Tundub lihtsalt kuidagi ilus mõelda, nagu oleks puhas leht ja tõesti saabki olla parem inimene - rohkem trenni, paremini õppida, paremini toituda, rohkem koduseid külastada, naeratada tänaval võõrastele, olla oma töös veel parem, olla parem sõber...

Paar aastat tagasi nägin netis ringlemas pilti, millel oli kirjas üks "imeline aasta!" jutuke.. või plaan, ettepanek. See nägi ette, et iga päev kirjutada sildikesele kuupäev koos selle millegi heaga, mis sind sellel päeval rõõmustas ja õnnelikuks tegi. Ma tegin kaks aastat selle järgi ja karbikesed kogunesid puhast kulda ja rõõmu täis. Neid on siiani päris tore lugeda ja mõelda, et just selline asi mind naeratama pani. Muutuvad ju inimesed ja väärtused ja keskkond ja kõik ajaga.
Igatahes kavatsen ma sel aastal seda jälle teha ja arvan, et kõik võiksid seda teha!

Algsed aastavahetuse plaanid olid mul olla kodus ja vaadata põnevaid aastavahetusprogramme telekast. Õnneks otsustas Elmar siiski selleks ajaks linna tulla ja saimegi 00:00 koos veeta - üks minu suurimaid unistusi alates sellest, kui veel päris palju noorem olin. Kuna me tegelikult poole aasta jooksul väga enda kodukanti avastanud pole, mõtlesine ainult õue maja ette minna. Kuna aga nii paljud inimesed liikusid 10 minutit enne südaööd ühes kindlas suunas... siis võtsime sappa. Meil polnud aimugi, kuhu tee meid viib, aga ju kuskile ilusasse ja hea vaatega kohta. Kõik ju läksid sinna!
Lõpuks jõudsime Haabersti tiigini. Seal oli tõesti imeilus vaade ja meeletult palju inimesi. Me polnud sinna varem sattunud, ainult kaardi pealt vaadanud, et võiks millalgi vaatama minna, kuidas seal ka on. Igatahes oli selle aasta aastavahetus ülivõimas! Ma pole kunagi sellist tunniajast non-stop raketisadu näinud - igal pool, igat värvi ja meeeeeeeletult palju! See oli vist esimene aasta, kui ma julgesin oma näpud kõrvadelt ära võtta ja lihtsalt vaadata ja nautida!

Loodan, et teil tuli ka tunne panna kirja kõik ilusad hetked, mis teid sel aaastal saadavad ja siis neid aasta lõpus uuesti lugeda.. ja mitme aasta pärast ka! Kindlasti lähevad igaühel teist täide kõik soovid ja lubadused, mida olete endale andnud!
Mina igatahes ootan põnevusega, mida sellel aastal pakkuda on! Keset raketisadu ütles peiks mulle "Meil tuleb imeline aasta, eksole!" Jah! Kindlasti tuleb!
Imelist aastat teile ja nautige paar sekundit mõnda pilti minu 01.01.2017 ööst!



Comments

Popular Posts